fbpx Hiire asemel klotser - kantavad seadmed ronivad sõrme külge | AM.ee

Hiire asemel klotser - kantavad seadmed ronivad sõrme külge

Nutikell randmel, pulsivöö särgi all, handsfree kõrvas - kuid kehal on veel palju kohti, kuhu mõni uus seade riputada (nahaalustest kiipidest me seekord ei räägi). Uus idufirma Mycestro on leidnud ühe hea vaba koha - nimetissõrmel. Nii et viska klotser minema ja pane Mycestro asemele - sellega saab arvutit juhtida lauapinda vajamata. Ning mitte ainult arvutit - eriti mugav on selline vidin näiteks nutiteleri või projektori juhtimisel. Ka haiglates ja tööstuses nähakse sellel vidinal potentsiaali, samuti aitab Mycestro neid, kelle ranne on tavalise hiire poolt haigeks tehtud.

Mycestro (hääldatakse kui mi:sstró) koosneb sõrme kohal olevast väikesest futuristlikust korpusest, mille küljel on kolm nuppu ja puutetundlik pind, kus saab viibelda näiteks hiirega kahte pidi kerides. Kolm nuppu on nagu hiirenupud ikka, kogu seadeldis kinnitub paremal oleva väikese kinnitusklambri abil. Töötab, nagu ikka Bluetooth-seadmed ligi 10 meetri raadiuses. Laeb end USB-pesast. Maksab 149 dollarit.

USA-s Ohios asuv ettevõte kogus Kickstarteri kampaaniaga eelmisel aastal üle 350 tuhande dollari ja siin see siis nüüd on - reaalne, töötav seade.

Hiire loojaks on Nick Mastandrea, ettevõtte sarileiutaja. Ta nägi, et ärikasutajatel näiteks lennujaamas või kuskil oodates (ja ka kitsastes lennukiistmetes) pole võimalik tavalist hiirt kasutada ning ka hiireplaat süleritel ei meeldi kõigile. Selline sõrmele kinnituv hiir aga lahendaks need probleemid.

Esimesed testijad julgevad seda soovitada ka igapäevaseks kasutuseks, kuigi on natuke uimane. Kiire multitaskija jaoks võib jääda kohmakaks. Samuti võib seda kasutada ka lisahiirena näiteks lisaekraani või projektori juhtimiseks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.