2010. aastal saabub 3D televisioon (ja 3D televiisorid)

Kui kinodes on 3D pilti nähtud juba aastakümneid, siis koduse teleka seest 3D pilti välja võluma saame hakata alles sellel aastal. Kõik läheb lahti suure pauguga: Panasonicul on plaan filmida taliolümpiat 3D formaadis ning Sony teeb 3D ülekande selleaastaselt jalgpalli MMilt Lõuna-Aafrikas. Televiisorid 3D pildi vaatamiseks on mõlemal tootjal ka juba olemas.

Panasonicu, Sony ja Samsungi ja teiste 3D televiisorid on aga ilmselt nende mängude ajal siiski nii kohutavalt vähe levinud, et mõlemad suursündmused kantakse 3Dna üle fännitelkides. Seal olijad saavad spetsprillidega jälgida otsepilti toimuvatest võistlustest. Jalgpalli MMil võetakse 3D kaameratega üles 25 mängu, oma valiku teeb taliolümpiast ka Panasonic, pakkudes vaatemängu olümpiaküla 3D telgis.

Mõlemad, nii Sony kui Panasonic plaanivad peale suurvõistlust välja lasta 3D Blu-Ray plaadi, mida tulevikus saavad kodus kolmemõõtmeliselt vaadata kõik need, kes kunagi omale 3D teleka ja plaadimängija soetavad.

Praegu kestev CES tarbijaelektroonikamess Las Vegases sisaldab samuti palju uudiseid 3D tehnoloogiast. Just teatas Samsung oma 3D TV ekraanist (C7000 seeria plasmamudel näitab 3D pilti või konverdib tavalise telepildi pseudo-3Dks), LG demonstreeris 55tollist LCD TV-d 3D toega ja mänguri 3D arvutimonitore, Sony alustas tooteseeriaga Full HD 3D (videod, telepilt ja mängud 3D formaadis), Panasonic aga pakub lisaks 3D ekraanidele ka kompaktseid ilma rakisteta 3D kaameraid kolmemõõtmeliste videote ülesvõtmiseks.

Panasonicu 3D kaamera näeb välja selline:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.