fbpx Samsung sai valmis 32 GB ja 64 GB välkmälumoodulid mobiilseadmetele | AM.ee

Samsung sai valmis 32 GB ja 64 GB välkmälumoodulid mobiilseadmetele

Samsungi välja toodud 64-gigabaidine (GB) mäluseade moviNAND ja 32 GB microSD-mälukaart annavad väikestele mobiilsideseadmetele arvutisüsteemidega võrdse mälumahu.

Mälulahenduste aluseks on Samsungi NAND-välkmälu. 64 GB moviNAND, mille kõrgus on 1,4 mm, koosneb kuueteistkümnest 30 nm klassi 32 Gb MLC NAND-kiibist ja kontrollerist. 17-kiibine pakk saavutati 30 mikroni paksuste kiipide ja uue korpusetehnoloogia kasutamisega.

Sel kuul välja töötatud 32 GB microSD-kaart koosneb kaheksast 32 Gb NAND-komponendist ja kaardikontrollerist. Tegemist on suurima mahuga tootmisvalmis microSD-kaardiga. Varem oli tootmises oleva suurima tihedusega microSD-kaardi mahuks 16 GB ja selle aluseks 40 nm klassi 16 Gb NAND-mälu. Uus 32 GB kaart on 1 mm paksune. Kaardi mobiiltelefoni sisestatav osa on kõigest 0,7 mm kõrgune.

Turu-uuringufirma iSuppli andmetel prognoositakse üleilmse NAND-välkmälu 32 GB ja suuremate mälukaartide turu mahuks 2010. aastal 530 miljonit ühikut ning 2013. aastaks kasvab see 9,5 miljardi ühikuni (16 Gb-ga võrdväärsetes ühikutes).

Samsungi uus 64 GB moviNAND on olnud masstootmises alates 2009. aasta detsembrist. 32 GB microSD-kaarti proovivad praegu lõpptootjad ja masstootmisse andmist on oodata järgmisel kuul.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.