Dell jõudis minide moele järele

(Arvutimaailm 3/10)

Kui Delli esimesed minisülearvutid polnud huvitavad, siis nüüd on ajad muutunud. Dell Mini 10 viimane redaktsioon 1012 kaalub sama vähe ning mahub samadesse mõõtudesse, kui senised mugavuse liidrid (Lenovo S10, Acer One, Asus Seashell) ning sisaldab uue põlvkonna Intel Atom N450 protsessorit.

Minu kätte polnud seni selle protsessoriga masinaid juhtunud. N450 pole sageduselt midagi erilist – vanema Atom N280 protsessoriga sama 1660 Mhz, kuid sisaldab endas lisaks keskprotsessorile ka mälukontrollerit ja graafikat ning toetab Hyperthreadingut.

Delli enda laius ületab poolteist sentimeetriga Lenovo S10 laiuse, mis tähendab samas, et klaviatuuri mõõtmetes saavutati võit. Samuti on suurem puuteplaat, milles ei eristu hiirenupud, vaid nendena saab kasutada plaadi alumist vasakut ja paremat nurka. Need nurgad naksuvad ka nagu õiged nupud erinevalt ülejäänud puuteplaadist.

Aku mahtuvus on küllalt tavaline, kuid Inteli uus graafikat protsessorisse ühendav lahendus väidab end olevat mõnevõrra energiasäästlikuma. 88% akutäituvusega masin pakub üheksatunnist ja 44minutilist kasutusaega.

Arvuti plussiks või ka miinuseks (olenevalt kasutajast) on Windows 7 Starter Edition. Mina eelistaks siiski netbookile sobivat Linuxi versiooni. Siis annaks masinast välja visata palju protsessorikoormust nõudva viirusetõrje, aga Windowsis peab see jääma.

Veel on kogenud kasutajale miinuseks raskused arvutit uuendada – põhja all pole luuke mälu, Wifi-kaardi või kõvaketta vahetuseks, vaid neid protseduure tuleb teostada hoolduses. Positiivne on aga kolme USB-pordi olemasolu. Mälupesasid on üks ja seal turritab Inteli survel vaid 1 GB moodul.

Intel Atom N450 suudab masinat vedada küll, 3D Mark 2001 SE hindas arvutit akudelt joostes 2500 punktiga, mis ületab selgelt eelmise põlvkonna Atomiga masinaid, kuid jääb alla Nvidia Ion kiibistikuga graafikale. Jääb loota, et Dell Ion 2 platvormil tugineva versiooni välja toob. Ootaks uuendust ka ekraanipaneelile – kuuldavasti ongi 10,1tolline HD resolutsioonis 1366 x 768punktine paneel varsti valikusse lisandumas. Seni on Dell Mini 1012 aga asjalik ja usin pisisülearvuti, mille eelisteks on disain ja säästlikus.

MADIS VESKIMEISTER

 

TEHNILISED ANDMED
Dell Mini 1012

Hind: 5990 kr (Max 123)
Protsessor: Intel Atom N450 (1,6 GHz)
Mälu: 1 GB (DDR2)
Ekraan: 10.1” WSVGA (1024 x 600 pikslit)
Kõvaketas: 250 GB, 5400 p/min
Graafikakaart: Intel GMA 3150, 384 MB
Aku: 56 WH
Ühendused: WiFi 802. 11 b/g, Bluetooth, Ethernet 10/100 Mbit/s, VGA, 3 USB pesa, kolm-ühes mälukaardilugeja
Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 7 Starter
Veebikaamera: 1,3 megapikslit
Klaviatuuripaigutus: Rootsi
Kaal: 1,2 kg

Plussid:
Uusim ja säästlikeim protsessor
Mugavad mõõtmed ja ilus disain
Madal hind

Miinused:
Jõudlust tahaks rohkem
Ainult Windows 7 SE valik
Kehv uuendatavus

Arvutimaailma hinne: 4

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.