fbpx ESET soovitab: kuidas vältida turvalekkeid sotsiaalvõrgus | AM.ee

ESET soovitab: kuidas vältida turvalekkeid sotsiaalvõrgus

Tuntud viirusetõrje- ja turvatarkvara tootja ESET andis välja soovitused, mida tuleks jälgida, et sotsiaalvõrkudes aina rohkem levivaid pettusi ja turvaohte vältida.

ESET'i vanemteadur David Harley kommenteerib muu hulgas ka juhutumeid kui rämpsposti ja kelmuste loojad kasutavad ära Facebook’i võimalusi luues seal rakendusi, mis on tegelikult pahavara. Näiteks oli laialt levinud kelmus, mis kasutas söödana "Kogu tõde Coca-Cola kohta" lingi “meeldib” funktsiooni. Kasutajad, kes klikkisid lingile, sattusid veebi, mis hiljem pustitas kelmuse lingi ka nende profiili alla.

ESETi pakutud reeglid, et vältida asjatut kahju kasutades sotsiaalvõrgustikke, on järgmised.

Reguleerige Facebooki turvaseadeid. Lubage ainult usaldusväärsetel sõpradel näha oma täielikku profiili, teistele näidake piiratud profiili. Facebooki seadetes saate valida, mida soovite piirata: staatuse uuendusi, seinapostitusi, isiklikku teavet või pilte. Vahetevahel muudab Facebook privaatsuse seadeid, seega alati kontrollige, kas kiidate need heaks. Kui leiate, et mõni isik sõprade hulgas ei ole usaldusväärne, siis eemaldage ta.

Vältige edastatud linkide kasutamist. Te ei avaks kunagi kahtlaseid manuseid oma e-postkastis - isegi mitte sõpradelt saadetuid. Sama piirangut peaks kasutama ka Facebookis. Sõnum võib pärineda häkkerilt või küberkurjategijalt, mitte sõbralt.

Aktsepteerige sõpradena ainult neid inimesi, keda Te tunnete. Vältige sõprade aktsepteerimist, keda ei tunne ja mitte mingil juhul ei tohi nad näha teie täielikku profiili.

Andmed jäävad alles igavesti. Ärge eeldage, et kui olete kustutanud kõik andmed, näiteks fotod või kogu oma konto sotsiaalvõrgustikust, siis seda enam ei ole kuskil. Teie pildid ja andmed võivad olla juba salvestatud kellegi teise arvutis või veebis. Alati mõelge enne mitu korda, millised pildid ja andmed Internetti panna.

Olge ettevaatlik, kui installite rakendusi. Paljud kolmandate isikute rakendused võivad olla küberkurjategijate kätetöö. Te kindlasti ei taha jagada oma isiklikke andmeid nimetatud tegelastega.

Mõelge, enne kui klikite. Enne nupul "meeldib" klikkimist mõelge. Teie sõbra arvuti võib olla nakatunud klikke varastava ussiga. See algab "meeldib" nupule vajutamisest ja lõpeb sellega, et spämmite teisi. Kui soovite eemaldada sedasorti ussi, tuleb nakatunud sõnum kustutada oma staatusest ja seinalt ning kontrollida  rakenduste seadeid.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.