fbpx Samsung suurendas tihedust - nüüd neilt 2 TB kõvaketas kolme plaadiga | AM.ee

Samsung suurendas tihedust - nüüd neilt 2 TB kõvaketas kolme plaadiga

Samsung Electronics teatas, et on valmis saanud toote nimega F4EG ehk maailma suurima tihedusega ning veel ka keskkonnasäästliku kõvaketta. EcoGreen F4 maht on kuni 2 terabaiti (TB) – iga sisemine kettaplaat kolmest mahutab 667 GB. Seadmetes seesmiseks kasutamiseks mõeldud kõvakettas F4EG kasutab Samsungi suurendatud tihedusega tehnoloogiat, mis tagab EcoGreeni kõvaketastele parema jõudluse, väiksema voolutarbe ja suurema töökindluse.

Rohelisus seisneb selles, et F4EG-l on kõik vähese energiatarbega kõvaketta eelised, olles seejuures endiselt suure jõudlusega. Kolme sisemise kettaplaadiga kõvaketas F4EG on 19% parema ootel jõudlusega ja ooterežiimis 23% väiksema voolutarbega kui varasem nelja kettaga mudel F3EG. Uue mudeli trükkplaadikomplektist on kõrvaldatud halogeenühendid ja broomitud leegiaeglusti. Uus kõvaketas on toodetud keskkonnasäästlikest materjalidest ja vastab kõigile keskkonda käsitlevatele määrustele, sealhulgas RoHS-direktiivile (direktiiv teatavate ohtlike ainete kasutamise piiramise kohta elektri- ja elektroonikaseadmetes), mida kohaldatakse nii Euroopa Liidus kui ka mujal maailmas.

Kõvakettal F4EG on 3,0 Gbit/s SATA-liides ja 32 MB puhvermälu. 3,5” kõvaketas F4EG on Euroopa ja USA turul saadaval mahuga 1,5 TB ja 2 TB ning selle soovitatav müügihind jääb 120 USA dollari kanti. Esimesed tarned väljastatakse septembri algul.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.