Salvestusseadmed

Võrgusalvestus ja privaatsalvestus.


Kogu digielu ühele SD-kaardile: selle sügise uus rekord on 1 TB!

Nüüd on tõesti paslik meenutada aegu, kui arvamusliidrid arvasid, et 640 kB on piisav mistahes arvuti jaoks. Western Digital, mis omandas mõni aeg tagasi SanDiski, teatas uue, esialgu veel prototüübina eksisteeriva SD mälukaardi valmissaamisest, selle mälumaht on 1 TB.

Seda on rohkem, kui enamikes arvutites. SSD-d, mis ka uutes sülerites kaasa tulevad, on 256, heal juhul 512 GB. 1 TB on küll tavaliste kõvaketaste (HDD) tavaline suurus, kuid SD kaart on sellise tohutu mahu jaoks siiski täiesti uus samm salvestustehnoloogias.

Teeme mõisted selgeks: mis on replikatsioon ja Continuous Data Protection

? Tihti räägitakse andmevarunduses replikatsioonist ja Continuous Data Protectionist. Kuid mis need täpsemalt on ja kuidas või mis olukordades seda vaja läheb?

! Nende kahe mõiste puhul võib pidevalt kohata puterdamist ja segamini ajamist. Sisuliselt on tegemist täiesti erinevate tehnikatega. Replikatsioon tähendab et mingid andmed peegeldatakse kas siis uni-direction (ainult ühes suunas) või bi-direction (mõlemas suunas, sünkroniseering) teisel asukohal olevate andmetega. Continuous Data Protection (CDP) aga tähendab reaalajas varundust.

Huawei hakkab maailmale salvestusseadmeid pakkuma

Keerulised on IT maailma käigud. Hiina tootja Huawei hakkab muutuma selliseks hiigelkorporatsiooniks, nagu on mõned tuntud Lõuna-Korea tootjad, mis toodavad kõike käekellast laevadeni. Huawei on liikumas aga IT-maailmas nüüd suuremate ja kaalukamate seadmete - salvestusseadmete turule. Selleks kasutab ta hiljuti täielikult ära ostetud Symantec Huawei kogemusi ja teadmisi.

Välkmälude võit: Samsung esitles 16 TB mahuga SSD ketast

Kas kõvaketastele lüüakse nüüd hingekella? Samsung esitles äsja Santa Claras toimunud välkmälude konverentsil oma uut SSD ketast PM1633a, mille maht on 16 terabaiti. See on lisaks SSD-dele ka absoluutne rekord - nii suure mälumahuga salvestusmeediat pole varem tehtud. Seega on SSD-d ületanud mälumahult ka vana ja traditsioonilise kõvaketta.

Intel ja Micron teevad revolutsiooni salvestuses: flashist 1000 korda kiirem mälu on tööks valmis!

Intel ja Micron avaldasid sel nädalal pressiteate, mis kuulutab revolutsiooni salvestuses - NAND flash, mis tundus kõigile võrreldes kõvaketastega ülikiire, on võib-olla peagi saamas ajalooks ja selle asemele tulemas on midagi hoopis uut ja võimsamat. NAND-ist ligi 1000 korda kiirem 3D XPoint tehnoloogia on esimene suurem revolutsiooniline muudatus viimase 25 aasta jooksul üldse selles valdkonnas. Praegu kasutatav NAND Flash leiutati juba 1989. aastal.

Äkki me olemegi mälupulgad? Teadlased lõid miljoniaastase DNA-mälu

3D printerid ja DNA süntees on kiirelat arenenud peaagu käsikäes või siis vähemalt samal ajal ja samas tempos. Teadlased on nende kahe valdkonna ühendamisele juba ammu mõelnud, kuid esialgu polnud veel töötavaid lahendusi õnnestunud teha. Aga varsti on see võimalik.

Üks võimalus oleks DNA-sse salvestada infot, mis säiliks miljoneid aastaid. Kui iidsete tsivilisatsioonide kivitahvlid on siiamaani loetavad, siis meie aja kõvakettad või veel vähem CD-d või isegi paberdokumendid kuigi kaua vastu ei pea. Mida teha? Kuhu salvestada petabaidid infot, mille hulk mitmekordistub iga aastaga?

Samsungi uus PCIe 3.0 SSD - pööraselt kiire ja elektrit peaaegu ei tarbigi

SSD kettad on juba nii heaks läinud, et peale vähese andmemahu ja kalli hinna eriti muu pärast keegi kurta ei oskagi. Kuid Samsung viskas nüüd kivi vetikatega kaetud lompi ja teeb SSD-d veelgi kiiremaks. Vähe sellest - ka energiatarvet saab oluliselt kärbitud.

Tarbijaelektroonikamessil CES 2015 esitletud SSD kaart SM951 ületas maagilise 2 GB/s piiri ja suudab lugeda kiirusega 2,15 GB/s. Kirjutamiskiirus kiirenes 1,55 GB/s-ni. PCI-Express 2.0 tüüpiline lugemiskiirus on 1,6 GB/s ja kirjutamiskiirus 1,3 5GB/s, seega pudelikael hakkab tekkima siinil.