Salvestusseadmed

Salvestusseadmed

Võrgusalvestus ja privaatsalvestus.


Google võib sinu varukoopia kustutada, kui kaks kuud Androidi ei kasuta

Kui kaks kuud oma Androiditelefoni ei kasuta, siis kustutab Google selle pilve tehtud andmete varukoopia. Nii võib lihtsalt kogu salvestatud materjalist ilma jääda.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul on järjepidev varukoopia tegemine nii arvutis kui ka mobiiltelefonis olevatest andmetest hädavajalik, et mitte oma mälestustest, piltidest ja kontaktidest õnnetuse või tehnilise tõrke tõttu ilma jääda.

Samsung tõi müügile kaasaskantavad tippkiirusega välised SSD salvestusseadmed AM 7. september 2017 - 18:34

Samsung Electronics tõi Eestis müügile uued ja senisest kiiremad kaasaskantavad SSD salvestusseadmed andmesidekiirusega kuni 540 MB/s, mis tähendab võrreldes tavaliste kõvaketastega kuni 4,9 korda kiiremat andmevahetust. T5 nime kandev kõvaketaste seeria kasutab 64-kihilist V-NAND tehnoloogiat, mis lubab kasutajatel mugavalt ja kiirelt oma andmetele igal pool ligi pääseda.

Paranoia või mitte: jälgitakse kõikjal, mänguasjadest südamestimulaatoriteni

Kui varem võis sõpra, kes rääkis enda salajasest jälgimisest vaadata kui kergelt vaimses mõttes hälbinut, siis nüüd võib sellisel paranoia küüsis vaevleval tuttaval isegi õigus olla: tõepoolest, meid kõiki on võimalik jälgida, meie kodud on täis kaameraid ja mikrofone, võrku ühendatud koduseadmed on tihti olematu turvalisusega ja neisse saab sisse häkkida ka keskpäraste võimetega ründaja. 

Levira uus andmekeskus on kõrge hoone all sügaval maa sees

Ehitada serveriruum 314 meetri kõrguse hoone alla ei ole vast maailmas midagi eriskummalist, kuid ehitada see samas 8 meetrit allapoole maapinnast ja 13 meetrit merepinnast ning ümbritsetuna 20 000 tonnist betoonist – teist sellist vähemalt Eestis ei ole ega tule. Nimelt ehitas Levira oma uue andmekeskuse just Tallinna Teletorni alla.

VIDEO: Amazon paneb veoautod andmeid vedama!

Mäletate veel nalja sellest, et andmeid on kiirem kirjatuviga mälukaardil saata, kui gigabaite üle neti liigutada? Või kui Amazon tuli välja kõvakettakohvritega, millega andmete serverikeskusesse saatmine kulleriga võttis kordades vähem aega kui oma terabaite üle neti pumbata? Need jutud vastavad kõik tõele. Kuid mida teha siis, kui infot on petabaitide jagu?

Kogu digielu ühele SD-kaardile: selle sügise uus rekord on 1 TB!

Nüüd on tõesti paslik meenutada aegu, kui arvamusliidrid arvasid, et 640 kB on piisav mistahes arvuti jaoks. Western Digital, mis omandas mõni aeg tagasi SanDiski, teatas uue, esialgu veel prototüübina eksisteeriva SD mälukaardi valmissaamisest, selle mälumaht on 1 TB.

Seda on rohkem, kui enamikes arvutites. SSD-d, mis ka uutes sülerites kaasa tulevad, on 256, heal juhul 512 GB. 1 TB on küll tavaliste kõvaketaste (HDD) tavaline suurus, kuid SD kaart on sellise tohutu mahu jaoks siiski täiesti uus samm salvestustehnoloogias.

Teeme mõisted selgeks: mis on replikatsioon ja Continuous Data Protection

? Tihti räägitakse andmevarunduses replikatsioonist ja Continuous Data Protectionist. Kuid mis need täpsemalt on ja kuidas või mis olukordades seda vaja läheb?

! Nende kahe mõiste puhul võib pidevalt kohata puterdamist ja segamini ajamist. Sisuliselt on tegemist täiesti erinevate tehnikatega. Replikatsioon tähendab et mingid andmed peegeldatakse kas siis uni-direction (ainult ühes suunas) või bi-direction (mõlemas suunas, sünkroniseering) teisel asukohal olevate andmetega. Continuous Data Protection (CDP) aga tähendab reaalajas varundust.

Huawei hakkab maailmale salvestusseadmeid pakkuma AM 22. oktoober 2015 - 23:51

Keerulised on IT maailma käigud. Hiina tootja Huawei hakkab muutuma selliseks hiigelkorporatsiooniks, nagu on mõned tuntud Lõuna-Korea tootjad, mis toodavad kõike käekellast laevadeni. Huawei on liikumas aga IT-maailmas nüüd suuremate ja kaalukamate seadmete - salvestusseadmete turule. Selleks kasutab ta hiljuti täielikult ära ostetud Symantec Huawei kogemusi ja teadmisi.

Välkmälude võit: Samsung esitles 16 TB mahuga SSD ketast Kaido Einama 12. august 2015 - 23:33

Kas kõvaketastele lüüakse nüüd hingekella? Samsung esitles äsja Santa Claras toimunud välkmälude konverentsil oma uut SSD ketast PM1633a, mille maht on 16 terabaiti. See on lisaks SSD-dele ka absoluutne rekord - nii suure mälumahuga salvestusmeediat pole varem tehtud. Seega on SSD-d ületanud mälumahult ka vana ja traditsioonilise kõvaketta.