Google Street View autod jõudsid Tallinna

Juba möödunud nädalavahetusel võis näha Tallinnas Peterburi tee lähedale jäävas parklas rivis seismas kaheksat musta Opelit, katusel mastid, mille otsas katte all paistsid mingid huvitavad seadmed.

Nendes autodes võis üsna selgelt ära tunda Google Street View kaardistusautod - Google sõidab selliste autodega kogu maailma läbi, et salvestada avalike teede tänavavaated, mida saab pärast Google Mapsis vaadata virtuaalses kolmemõõtmelises keskkonnas.

Google´i autod on lähinaabrite juures juba käinud: Soome on kaardistatud-pildistatud ning autosid on nähtud ka Lätis. Nüüd siis asutakse tõenäoliselt kaardistama NATO küberkaitsekeskuse ja tulevase Euroopa Liidu IT agentuuri asukohamaad. Street View´ autode ette on jäänud vägagi huvitavaid kaadreid.

Google Maps Street View leviala on sellel lingil, suurenda kaarti. Paljudes riikides takistatakse privaatsuskaalutlustel sellist kaardistamist, mõned aga kasutavad võimalust end aastateks Google´i pildile jäädvustada ja passivad hoolega, millal kaameratega auto neist möödub.

Autode katusel on eri suundades vaatavad kaamerad, mis sõidu ajal filmivad ja salvestavad asukohta. Hiljem pannakse pilt kokku kolmemõõtmeliseks "brauseriks", kus saab mööda tänavaid virtuaalselt ringi liikuda ja vaadata, mismoodi ümbrus "päriselt" välja näeb.

Tegelikult on Street View osaliselt Tallinnas juba olemas. See on aga koostatud inimeste enda geotagitud piltidest. Võttes Google Mapsil Street View´ mehikese ja tirides selle hiirega kaardi kohale, ilmuvad sinna täpikesed, mis näitavad, millistes kohtades on kasutajate pildid tänavavaadetega juba olemas. Nii saab ka ligikaudse ettekujutuse, mismoodi ümbrus võiks välja näha. Pildid on võetud Panoramiost.

Street View on juba käinud ka Antarktikas (küll mitte autodega), vaata näiteks siit: Street View Antarktikas. Tulevikus aga peaks olema võimalik kaardil ringi liikuda ja tänavavaadet vaadata samamoodi, nagu Helsingis. Seda juhul, kui need kaheksa Opelit ikka hakkavad mööda Eesti teid ringi vurama. Aga sarnasus on ju ilmne?

Selline nägi välja Google Street View auto viimasel CeBITil, seade katusel on üsna samasugune, nagu ülaloleval pildil paistvatel autodel.

Fotod: Kaido Einama

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.