fbpx PinMarks.me mobiilirakendus lubab sõpradel ja perel otse jälgida liikumist Tartu maratonirajal | AM.ee

PinMarks.me mobiilirakendus lubab sõpradel ja perel otse jälgida liikumist Tartu maratonirajal

Soome Garage48-l Montrolleri valmis teinud Mooncascade´i seltskond (kes sai seal publiku lemmiku tiitli) jõudis nüüd esitlusküpseks uue rakenduse, mida tuhanded võiksid nädalavahetusel oma Nokiatesse ja iPhone´idesse laadida (Androidi omanikud peavad veel pisut ootama). Tartu Maratoni jaoks valminud mobiilirakendus lubab sõpradel ja perel maratoonari kulgemist Tartu Maratonil reaalajas jälgida.

Veebisaidil Pinmarks.me võib jälgida, kaugel mobiiliomanik parajasti asub, kas liigub või seisab paigal ja mis teekonna on läbinud.

Telefoni kasutaja aga vajutab telefonis START, tema Facebooki seinale läheb vastav teade ja tema personaalse URL'i pealt saavad sõbrad ta kulgemist mugavalt jälgima hakata. Kasvõi tugitoolist.

"Sellega anname me Tartu Maratonile kui eestlaste suurimale rahvaüritusele juurde ka rahva- ehk sotsiaalmeedia tasandi," kommenteeris üks arenduses osalenu Priit Salumaa äsja avanenud rahvasportlase teenust. "Kui muidu saab telekast jälgida üksikuid tippe või VIP-e, siis sellega saab jälgida ka oma lähedasi või teisi harrastajatest suusatajaid."

GPS-iga iPhone'i omanikel näiteks varem selline tasuta lahendus puudus. Sõpradele oma asukoha reaalajas näitamiseks pole vaja osta eraldi kallist riistvara või spetsiaalset tarkvara.

Rakendus töötab hetkel iPhone´i ja Nokia uuemate telefonidega ning järgmise nädala jooksul saab ka valmis Androidi rakendus. Seega võivad Androiditelefonide omanikud osaleda uue träkkimisrakendusega näiteks Haanja maratonil.

LISA 17.02: Kalle Volkov andis toimetusele teada, et on ka teine rakendus ning mis ei nõua nutitelefone, millega saab end kaardil teistele näidata. Tracklog.us teeb peaaegu sedasama ja on sündmusena Tartu maratoni kaardile kandnud. See süsteem nõuab aga eraldi träkkimisseadet. Toimetus on katsetanud varem Androidirakendust GPS Tracker, mis töötab Instamapperi veebiga ja sealgi saab oma telefoni veebis asukohta näitama panna.

LISA 18.02: Pinmarks.me facebooki lehel on head uudised Android telefoni omanikele. Androidi rakendus saab kohe valmis ning Tartu Maratonil saab seda kasutada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.