fbpx ESET tegi Androidile Mobile Security turvatarkvara | AM.ee

ESET tegi Androidile Mobile Security turvatarkvara

ESET tõi välja oma mobiilse turvatarkvara Androidile ESET Mobile Security. Nüüd on enamus suuri turvatarkvara tootjaid Androidis esindatud.

ESET Mobile Security töötab kolmes operatsioonisüsteemis - Symbianis, Windows Mobile’is ja nüüd ka Androidis. Tarkvara beetaversiooni saab alla laadida siit.

Gartneri analüütikute andmete kohaselt müüdi eelmisel aastal maailmas 297 miljonit nutitelefoni ehk 72 protsenti rohkem kui 2009. aastal, kusjuures Android-operatsioonisüsteemiga telefonid moodustasid kogumüügist tervelt 22,7 protsenti. Uuendatud Mobile Security lahendus suudab tagada kaitse enam kui 60 protsendile kogu maailma nutitelefonide kasutajatele.

“Androidiga töötavate nutitelefonide menukuse kasvuga kaasneb ka tundliku teabe üha mahukam salvestamine nendesse telefonidesse, see toimub sageli ilma, et tarbijad seda endale teadvustaks. Lisaks jagavad ja vahetavad mobiilikasutajad traadita ühenduste kaudu pidevalt selliseid isiklikke andmeid, mis ei ole avaldamiseks mõeldud. Failid, e-kirjad, tekst- ja multimeediasõnumid vajavad tõhusaimat kaitset, vältimaks nende kurjasti ära kasutamist valedesse kätesse sattumise korral,” ütles Miroslav Majtaz, ESETi mobiiliturvalisuse spetsialist.

Android-telefonidele loodud kaitseprogrammi Mobile Security beetaversiooni põhirakendused on järgmised:

  • ainulaadne toimingute käivitumise põhi ja ohtude tuvastamise süsteem, mis hoiatab teid igasuguste kahtlaste toimingute eest, mis telefoni võivad ohustada.
  • SMSi/MMSi rämpspostitõrje aitab kasutajal paigutada kontaktid nende usaldatavuse alusel kas nn musta või valgesse nimekirja ja blokeerida tundmatutelt numbritelt saabunud sõnumeid.
  • Kõnekatkestus blokeerib soovimatud sissetulevad ja väljaminevad kõned. Tegemist on tõhusa abivahendiga lastevanematele, kes soovivad oma laste telefoniarved kindla kontrolli all hoida.
  • Turvaaudit sisseehitatud tegumihalduriga annab kasutajale teavet kõigi olulisemate mobiiltelefoni näitajate, sh aku täituvuse, vaba kettaruumi, käivitunud protsesside ja seadme nähtavuse kohta.

Lisaks on tarkvaras vargusvastane kaitse, mis annab kasutajale täieliku kontrolli mobiiltelefoni salvestatud andmete üle telefoni kaotamise ja varguse korral, GPS-positsioneering kaduma läinud või varastatud telefoni asukoha leidmiseks, kauglukustus, kaugkustutus, mahainstalleerimise vastane kaitse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.