fbpx Paypal hakkab pakkuma NFC-makseid Androidilt Androidile | AM.ee

Paypal hakkab pakkuma NFC-makseid Androidilt Androidile

NFC ehk juhtmevaba lähikommunikatsioon tahab meie rahakotid tühjaks teha. Mitte rahast, aga seal olevatest raha ekvivalentidest. Maailma suurim internetimaksete pakkuja Paypal teatas hiljutisel Mobilebeat 2011 konverentsil, et hakkab pakkuma ühelt Androidiga telefonilt teisele Paypali makse sooritamist üle NFC ehk makse tegemiseks tuleb tehingu osapoolte telefonid asetada lähestikku.

NFC toega telefone on praegu veel suhteliselt vähe, ehkki see tehnoloogia on mobiilide jaoks olemas olnud juba aastaid. Sel sügisel ennustatakse suuremat NFC plahvatust ja arvatavasti saabub NFC tugi ka uude iPhone´i, rääkimata lugematutest uutest Androidiga telefonidest. Ja just Androidi jaoks lubab Paypal elu mugavamaks teha. NFC makse senine ebamugav pool lisaks telefonide vähesusele oli ka see, et müüja pidi NFC terminali hankima. Uue Paypali Androidilahendusega pole enam vaja - piisab tavalisest NFC-d toetavast telefonist. 

Lühidalt käib NFC-ga makse Paypali kaudu nii:

  • Esimene tehingus osaleja algatab rahasaatmise või raha küsimise oma telefoni ekraanividina abil.
  • Mõlemad tehingus osalejad hoiavad oma NFC-võimelisi Androidiga telefone lähestiku, kuni need vibreerivad.
  • Teine osapool lööb sisse oma Paypali parooli ja ongi valmis.

Lisaks Paypalile tahab rahakoti funktsioonid juhtmevaba kommunikatsiooni tehnoloogiasse viia ka Google ise. Olles loonud Androidile NFC toe, pakkus Google kohe ka välja Google Walleti tehnoloogia, mis põhimõttelt on üsna sarnane. 

Seni aga, kui NFC-ga telefoni pole käepärast, võib raha küsida näiteks PortaPaymenti rakenduse abil, mis on ka huvitav tööriist. See genereerib müüja telefonis QR koodi, mida ostja pildistab ja mis viib seejärel Paypali makselehele.

Paypali NFC lahendus Androidile tuleb välja suve lõpus ja esialgu pole see mõeldud ärikasutajatele, vaid inimeselt inimesele. 

Vaata lähemalt uudist paypali NFC lahendusest Techcrunchist ja videot, kuidas asi toimib, siit:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.