fbpx Skype´i juurtega Eesti firma loob tarkvaraplatvormi nutiteleritele | AM.ee

Skype´i juurtega Eesti firma loob tarkvaraplatvormi nutiteleritele

Tallinna Teaduspargis Tehnopol tegutseb Eesti ettevõte Streamtainment Systems, mille tehnoloogilisest tiimist suur osa on Skype´i päritolu. Firma töötas välja tarkvaraplatvormi, mille abil saab elutoa telerit ning olemasolevaid andmesidevõrke kasulikumalt rakendada. Juba on olemas ka esimesed rahvusvahelised tunnustused - kuu tagasi võitis Streamtainment Systems BizBarcelona 2011 konkursil Hispaanias kõige innovatiivsema kasvufirma auhinna IT ja meedia sektoris (pildil).

Ettevõtte tarkvara võimaldab teenusepakkujatel IPTV (Internet Protocol Television) klientideni tuua lisaks tavapärasele digitelevisioonile ka interaktiivsed lisateenused - tippkvaliteediga mängud, videokõned, veebivideod, telepoed ja palju muud.

Streamtainment Systems´i loodud tarkvaraplatvorm telekomifirmadele aitab pakkuda uusi teenuseid IPTV klientidele juba olemasolevate seadmete kaudu. Nii ei pea klient, kes täna digitelevisiooni tarbib, juurde soetama uusi seadmeid, midagi installeerima ega seadistama.

Streamtainment Systems´i juhi Martin Ruubeli hinnangul on digitelevisiooni võimaluste avardamine järgmine suur asi. „Kõik märgid näitavad, et TV rakendused saavad olema sama suur pauk kui nutitelefonide rakendused mõned aastad tagasi. Selles vallas jooksevad peagi võidu lisaks telekatootjatele ja telekommunikatsiooniettevõtetele ka sellised hiiud nagu Apple, Google ja Microsoft.“

„Täna poodides saadaolevad internetiga ühendatud telekad on alles algus. Streamtainment tahab koos telekommunikatsioonifirmadega olla osa koduteleri potentsiaali avardamisel. Täna on meil selleks olemas nii tehnoloogiline baas kui partneritele kordaminev väärtuspakkumine,” lisas Ruubel.

Telekommunikatsioonifirmadele on Streamtainmenti lahendus atraktiivne sellepärast, et kogu rakenduse jooksutamiseks vajalik jõudlus on koondatud kesksetesse serveritesse ning ei eelda kuluka infrastruktuuri soetamist lõpptarbija juures.

„Ühelt poolt võimaldab Streamtainmenti lahendus pakkuda lõppkliendile teenuseid, mida konkureerivate lahendustega võimalik ei ole. Teisalt saab telekommunikatsioonifirma meie abil teenused kliendini tuua enam kui kümme korda odavamalt. Madalad investeeringud infrastruktuuri aga tähendavad paremat hinda ja teenust kliendile,“ ütles Ruubel.

Streamtainment´i tehnoloogiline tiim on suuresti Skype´i taustaga, kus päris algusest kuni 2008. aastani tegutses ka firma üks asutajatest Jaanus Kivistik. 

Streamtainment Systems’i asutasid 2010. aastal Jaanus Kivistik, Lauri Parm ja Martin Ruubel, . Ettevõte tegutseb Tallinna Teaduspargis Tehnopol. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.