fbpx Toshiba võtab üle Western Digitali kõvaketaste tootmisüksuse | AM.ee

Toshiba võtab üle Western Digitali kõvaketaste tootmisüksuse

Toshiba allkirjastas täna Tokyos Western Digitaliga lepingu HDD tootmisvahendite omandamiseks ning tootmisüksuse üleviimiseks Toshiba Storage Device Thailand Companyle (TSDT), mis on Toshiba täisomanduses olev HDD kõvaketaste tootmisettevõte Tais.

Kokkulepe viiakse täies mahus ellu märtsikuu jooksul niipea, kui vastavatelt asutustelt on saadud nõusolek. Western Digitali varade omandamisel on teemaks ka pooleliolev Hitachi Global Storage Technologies omandamine Western Digitali poolt ja vastav heakskiit konkurentsiametilt.

Kokkuleppe kohaselt omandab Toshiba Western Digitalilt  PC- ja teiste tarbijarakenduste 3,5-tolliste kõvaketaste tootmisseadmed koos intellektuaalse omandiga, samuti serverirakenduste nn near-line kõvaketaste tootmisseadmed.

Toshiba on otsustanud kanda kogu omandatud osaluse TSDT-le.

2009. aastal omandas Toshiba Fujitsu Ltd kõvakettaäri.

Toshiba prognoosib maailmaturul HDD- jm andmesalvestusseadmete nõudluse arvestatavat kasvu. Kõvakettaäri reorganiseerimisega soovib Toshiba saada juhtivaks ettevõtteks andmesalvestuse integreeritud lahenduste alal, omades kolme peamist tehnoloogiat: NAND flash, SSD ja HDD.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.