Tindiga poole odavamalt

(Arvutimaailm 4/12)

Kui muidu on tindiprinterid nö hiilanud väljatrükitud lehekülje suure omahinnaga, siis HP Officejet Pro 8600 Plus lubab kuni 50 protsenti madalamat lehekülje omahinda, kui värvilistel laserprinteritel.

Märtsis testimiseks saabunud HP uusim kontorikombain Officejet Pro 8600 Plus on kõik-ühes tüüpi seade, mis ühendab endas äriklassi värvilist tindiprinterit, skännerit, koopiamasinat ning isegi faksi.

Printeril on kontoritööks vajalik kuu maksimaalne töömaht kuni 25 000 lehekülge, aga soovitatavaks koormuseks on siiski 250 kuni 1250 lehte.

Trükikiiruseks pakub kombain draft-režiimis 35 lk/min, laserkvaliteedis aga 20 lk/m ja värvitrükil 16 lk/min. Trükkimisel kasutatakse HP Thermal Inkjeti tehnoloogiat, mis annab üllatavalt hea kvaliteedi, eriti kui kasutada HP vastavaid pabereid.

Printer toetab automaatset kahepoolset trükki, kasutatavate paberitüüpide arv on muljetavaldav ja sisemine mälumaht on samuti korralik – 128 MB ning toetab HP PCL 3 GUI ja HP PCL 3 Enchanced printimiskeeli. Integreeritud 24-bitine lameskänner on varustatud automaatse dokumendisöötjaga ning skännida saab ka otse võrku või salvestada USB-meediale.

Liideseid pakutakse omajagu: host-USB printeri ühendamiseks tavalise USB-kaabli abil, Etherneti võrguliides, kaks RJ-11 telefoniliini sisendit, USB 2.0 port välise mäluseadme jaoks ning välkmälukaartide luger. Samuti toetab seade HP ePrinti abil suvalisest mobiilseadmest otse printerisse trükkimist. Printeril on üsna suur puutetundlik ekraan, kuhu saab kuvada mobiilseadmest või USB-andmekandjalt pilte ja seejärel need välja trükkida.

Testitrükk (kasutasin mitmeid profitestimise faile) andis hea tulemuse, kõik värvid oli moonutusteta. Samuti skaneerisin keeruka värviliste logodega dokumendi ning salvestasin selle USB-le, saatsin e-postile ja salvestasin arvutisse – kõik meetodid töötasid veatult. Nii Photoshoppi kui Abbyy FineReaderisse dokumendi sisselugemine ja tuvastamine oli korrektne.

Kokkuvõttes on tegemist meeldivalt funktsionaalse tootega , mille hind pole ka jalustlööv.

VEIKO TAMM

 

TEHNILISED ANDMED
Kontorikombain HP Officejet Pro 8600 Plus
Hind: 327 eurot (Ox.ee)
Trükieraldusvõime:     4800x1200 optimiseeritud punkti tollile
Söötmissalve maht:    250 lehte
Väljundusalvede maht:          150 lehte
Trükikiirus: 35 A4 lehte minutis
Skännimise eraldusvõime:      kuni 4800 punkti tollile
Kopeerimiskiirus: 12 lk/min
Mälumaht:      128 MB
Ühendused:    10/100 Mbit/s Ethernet, USB 2.0, RJ-11 telefonipesad (2 tk), mälukaardiluger
Faksi kiirus:    33,6 Kbit/s
Toetatavad operatsioonisüsteemid:   Mac OS X v10.5, Mac OS X v10.6, Windows 7, Windows Vista, Windows XP
Paberi maksimumsuurus:        A4
Arvestuslik koormus kuni 25 000 lk/kuus, soovitatav 250-1250 lk/kuus
Mõõtmed:       31,5x49,4x41,28 cm
Kaal:   12,65 kg

PLUSSID
soodne väljatrükk
hea kvaliteet tinditrüki kohta

MIINUSED
Puuteekraani tundlikkus võiks parem olla

AM hinne: 4

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.