fbpx Uus satelliit saadeti orbiidile - GPS saab varsti alla meetrise täpsuse | AM.ee

Uus satelliit saadeti orbiidile - GPS saab varsti alla meetrise täpsuse

Reisija igapäevased abimehed - GPS-seadmed saavad uuema põlvkonna satelliitide järgi asukoha määrata peagi alla meetrise täpsusega.

Mai keskel saadeti orbiidile järjekordne Boeingu GPS IIF satelliit, mille tellijaks olid USA õhujõud. Peale orbiidilejõudmist käisid stabiliseerimis- ja seadistamistööd ning juulist sai neljas IIF satelliit 31-st satelliidist koosneva asukohamääramise süsteemi osaks.

Satelliit, mille ametlik nimi on SVN-66, on neljas uue, IIF põlvkonna navigatsioonisatelliitidest, mis orbiidile jõudnud. Viies IIF satelliit lendab orbiidile oktoobris. Kokku lennutatakse üles 12 IIF süsteemi satelliiti.
 
Senised GPS-satelliidid on orbiidile saadetud aastatel 1990-1997 ja on oma tööaja juba ära kulutanud. Praeguse GPS-süsteemi täpsus on ametlikult 4-5 meetrit, IIF põlvkonna satelliidid parandavad aga asukohamääramise täpsust 0,5-1 meetrini. Mobiile, autonavisid ning käsi-GPSe ei pea kohe välja vahetama, nende täpsus aja jooksul välja vahetatavate satelliitide abil muutub lihtsalt paremaks.
FOTO: BOEING
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.