fbpx Detsembris müüdi kaks korda rohkem mobiilseadmeid, iga viies on 4G-ga | AM.ee

Detsembris müüdi kaks korda rohkem mobiilseadmeid, iga viies on 4G-ga

Elisa avalikustas oma detsembri müügitulemused ilma paari viimase päevata, mis tõotavad tulla müügis rahulikumad. Müüdi kaks korda rohkem kui tavalistel kuudel ja esikohale jõudis Samsung Galaxy Trend - pisem nutitelefon, mis ilmselt läks koolilaste kingikotti.

Aastas on kaks aega, kui koolilaste telefonid edetabelite tipud vallutavad - augusti lõpus ja detsembris. Augustis saab koolilaps kooli minekuks uue mobiili, aga detsembris?

"Oota jõuludeni, siis saad uue telefoni," lohutatakse oma mobiili esimese poolaasta jooksul ära kaotanud või lõhkunud õpilast, "küll jõuluvana toob." Seni saab mõne vanematest üle jäänud vana ja kasutatud telefoni endale. Või on juba eelmisel aastavahetusel saadud telefon muusika, videote ja piltide jaoks kitsaks jäänud - jälle peab Jõuluvanale kirjutama. Ja seda tehtigi ja Püha Nikolaus oli helde nagu ikka.

Elisa detsembrikuise jõulumüügi kõige populaarsemateks seadmeteks osutusid, nagu öeldud nutitelefonidest Samsung Galaxy Trend, kuid tahvelarvutitest on võimu tahvliturul enda kätte haaranud hoopis Huawei - Media Pad 10 jättis populaarse Samsungi seljataha. Eks ikka hind oli see, mis määras.

Jõulukuul uusi seadmeid soetades eelistas viiendik klientidest 4G toega nutitelefone ja tahvelarvuteid. Ühelt poolt on uutel seadmetel see juba sees ka, teiselt poolt mõeldakse tulevikule ja loodetakse, nagu ka AM.ee loodab, et 2014. aasta on 4G läbimurdeaasta nii hindade kui leviku osas.

Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul on enimmüüdud nutitelefonide esikümnes juba pooled seadmed 4G toega. „Kliendid vaatavad järjest enam seda, et ostetav seade on 4G toega ja võimaldaks kas koheselt või tulevikus kasutada suuremaid mobiilse interneti kiiruseid,“ märkis Ploomann. Ka uuringufirma GfK Retail & Technology käesoleva aasta novembrikuine statistika näitas, et Eestis müüdavatest telefonidest on 21% juba 4G seadmed.

Ploomanni sõnul on Huawei nutitelefon ja tahvelarvuti enimmüüdud seadmete hulgas tänu väga soodsale hinnale ja kõrgele kvaliteedile: „Mõlemad seadmed on Elisas müügil eksklusiivselt ehk teiste operaatorite juurest pole neid võimalik osta.“

Teisel kohal olev Sony Xperia V oli vaieldamatult kõige populaarsem telefon suvekuudel, kui käidi palju väljas ja telefoni ostu puhul oli oluline vastupidavus. Kuid jätkuvalt ka jõulumüügis esimese kolme seas olev Sony Xperia V näitab, et eks praegugi on väljas ilm nagu kehval suvel. Niiskusekindlust on vaja Eesti ilmastikuoludes kogu aeg, sajab nii Jaanipäeval kui aastavahetusel.

Brändidest oli nutitelefonide müügis detsembrikuus eelistatuim taas Samsung. Seekord mahtus esikümnesse hulgaliselt teisigi kaubamärke –  Sony, Huawei ja LG ning üle pika aja ka Nokia oma Windowsi-telefonidega, mis on tõusev trend.

Elisa tahvlimüügi TOP3 seadmeid iseloomustas detsembrikuus kvaliteet, suur ekraan ning soodsad hinnad. tahvelarvutite edetabelis jagasid teist kohta Samsung Galaxy Tab2, mis on olnud läbi aegade Elisas enimmüüdud tahvelarvuti, ent mille puhul tuleb leppida 3G kiirustega. Esikolmikusse jõudnud Asus MemoPad teeb kliendi jaoks atraktiivseks väga selge ja kirgas ekraan, mille hüvesid saavad kasutajad nautida nii filmide kui ka piltide vaatamisel, 4G tugi ning jõulukampaania eripakkumine, mille raames saab seadmega tasuta kaasa soliidsed Asuse kaitsekaaned.

2013. aasta detsembri mobiilide TOP 10 edetabel Elisas:

1. Samsung S7560 Galaxy TREND
2. Sony Xperia V
3. LG Optimus L7 II
4. Huawei Ascend G740
5. Nokia LUMIA 520
6. Samsung Galaxy S4
7. Huawei Ascend Y300
8. Samsung Galaxy S4 mini
9. LG Optimus G2
10. LG Nexus 5

2013. aasta detsembrikuu tahvlite TOP 10 edetabel:

1. Huawei Media Pad 10
2. Samsung P5100 Galaxy TAB2
3. ASUS MeMo PAD
4. Samsung P5220 Galaxy TAB3
5. iPad Air 4G/WiFi
6. Asus Nexus 7"
7. Sony SGP321 Xperia Tablet Z 
8. Samsung P605 GALAXY Note 10.1
9. Asus Nexus 7" II LTE
10. Samsung N8020 GALAXY Note 10.1

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.