fbpx Võrus toimub juba teist korda suur robotivõistlus | AM.ee

Võrus toimub juba teist korda suur robotivõistlus

18. aprillil 2015 toimub Võru Spordikeskuses robotivõistlus Võru Roboti Tsõõr ja RoboMiku lahing.

Tegemist on pereüritusega, mis on kõigile osalejatele tasuta.

“Selline üritus annab võimaluse kõigil robootikaga tutvust teha - sõltumata sellest, kas nad on varem sellega kokku puutunud või mitte. Kohal on Eesti parimad tegijad robootikast ning kindlasti suudavad nad pealtvaatajaid üllatada”,  tutvustas üritust Ramon Rantsus MTÜ Robootikast.

Võistlusest võtab osa üle 300 võistleja robootikaga tegelevatest koolidest Eestis. Lisaks on väljas Tallinna Tehnikaülikooli ka Tartu Ülikooli robootikaklubid ning võistkonnad Lätist.

Kohapeal saab näha, kuidas robotid omavahel sumo stiilis maadlevad ning erinevaid takistusribasid peavad läbima. Lisaks peavad osalised lahendama programmeerimisülesandeid. Esmakordselt saab Võru Tsõõril näha FIRST Tech Challenge (FTC) metallist roboteid.

Päeva jooksul võtavad meeskonnad mõõtu erinevatel robootika valdkonna võistlusaladel. Näha saab erinevaid robotite mudeleid ning lisaks saavad huvilised osaleda programmeerimise, elektroonika ning automaatika ja robotiehituse töötubades. Töötubades osalemiseks ei ole vaja eelteadmisi robootikast ning sinna on oodatud kõik.

Üritust korraldavad Võrumaa Kutsehariduskeskus ja MTÜ Robootika. Robotivõistlus saab teoks tänu paljudele toetajatele. Suurtoetajateks on Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Võrumaa Omavalitsuste Liit, Barrus AS, Toftan AS, Rauameister AS, RoboMiku.

Tegemist on juba teise korraga, kui Võrus robootikavõistlus toimub. Esimest korda toimus taoline võistlus 2013. aastal ning siis oli osalejaid 250.

Võistluste avamine toimub kell 11.00 ning päev lõpeb võitjate autasustamisega kella 16.30.

Uksed on kõigile osalejatele avatud juba kell 8 hommikul.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.