360kraadine valvekaamera – varjuda pole kuhugi

(Arvutimaailm 5/09)

Mobotixi kaamerad on tõsised valvekaamerad, mille üht maailmarekordilist isendit – 360-kraadise vaatenurgaga Hemispheric Q22 testisimegi. See jätab pildile isegi lae, kuhu ta on kinnitatud, mitte miski ei jää kaamera ees märkamatuks.

360-kraadine kaamera on Mobotixi väitel maailmas ainuke, mis pakub nii laia vaatenurka. Välja näeb see kui suur suitsuandur, keegi ei saa aru, et tegelikult jälgib teda kalasilm seinast seina vaatenurgaga. Vajadusel saab ka kõik kaamera LED tulukesed välja lülitada ja siis ei aima keegi tema asukohta.

Kui kaamera on üles pandud ja pilt juba ees, saab veebipõhises brauseris teha kiirpaigalduse, kus küsitakse vaid põhilisi asju. Pärast võib hakata juba peenemalt konfigureerima. Kõike saab teha nii veebibrauseri kui ka arvutitarkvara - MxControlCenteri abil. Kaamerale saab luua mitu kasutajat, administraatori parool aga on nii turvaline, et seda unustades peab asja tehasesse seadistamiseks saatma.

Kaamerapildi vaatamisel ei pea aga leppima vaid kalasilmobjektiivi ülimalt moonutatud kujutisega. Menüüs saab valida sektoreid, mida eraldi aknas jälgida. Näiteks valvatava ruumi lakke kinnitatud ühest kaamerast võib valvekeskuse jaoks välja võluda kümneid sektoreid eraldi videoga, mis tarkvaraliselt moonutustevabadeks kaadriteks tehakse, seega asendab üks 360-kraadine kaamera väga mitmeid valvekaameraid. Üks huvitav võimalus on ka osa pildist ärapeitmine. Näiteks kui te ei taha, et turvamees näeks, mida te teete arvuti taga, saab määrata selle ala, kust on näha ekraan ja muuta see hägustatud mosaiigiks.
Seadistatud sündmuste peale (valitud aladel toimuv liikumine, valguse või temperatuuri muutus) võib kaamera saata teateid SMSiga, e-mailiga, üle veebi või alarmina, samuti saab pilti ka salvestada otse kaamerasse endasse kuni 16 GB suurusele SD mälukaardile. Enamus pilditöötlust toimubki kaameras endas, seega pole juurde vaja võimsat serverit või arvutit.

Mobotixi ülilainurkkaamera maksab küll ligi 15 000 krooni, kuid arvestades, et ta asendab paljusid teisi tavalisi kaameraid, toob selline suitsuanduriks maskeeritud pildinäitaja kindlasti ka kokkuhoiu.

EVGENI NIKOLAEVSKI

 

Mobotix Hemispherici täiskaader.

TEHNILISED ANDMED
Mobotix Hemispheric Q22

Hind: ca 15 000 kr
Sensor: 1/2“ CMOS, 2048x1536 pikslit
Pildipakkimine: MxPEG, M-JPEG, JPG, H.263 (Video-VoIP)
Sisemine lisamälu: SD kaart (kuni 16 GB)
Väline salvestus: otse NAS-ile või PC-sse
Alarmid ja andurid: liikumisandur, temperatuuriandur, integreeritud mikrofon, alarm e-postiga, VoIP- ja SIP-telefoni tugi, helialarm.
Ühendused: Ethernet 10/100 Mbit/s, VoIP, SIP, HTTPS/SSL, FTP.
Toide: PoE (üle LAN võrgu)
Töökeskkond: -30° kuni +60 °C
Mõõdud: 16x5 cm
Kaal: 450 g

PLUSSID
360 kraadine vaade (pool sfääri)
Kogu videotöötlus tehakse kaameras
Silmatorkamatu välimus

MIINUSED
Keeruline seadistada

Arvutimaailma hinne: 5-

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.