Kuidas kaitsta mobiiltelefoni?

(Sisuturundus)

Legendaarne esimese põlvkonna Nokia 3310 telefon on saavutanud ülimalt vastupidava telefoni kuulsuse. Selle aku kestis pikalt ning mobiilile polevat vahet, kas see kukub pehmele voodile või kõvale pinnale - töötab edasi.

Tänapäevaste nutitelefonide mudelid, mis vastavad ajas muutunud kasutusvajadusele palju paremini, ei ole reeglina sama vastupidavad. Samas on mobiiltelefoni kaitsmiseks paar päris lihtsat viisi ja mõned aksessuaarid võivad päästa sind uue mobiiltelefoni ostmisest:

  • Kaitsekile - mobiiltelefoni kaitsekile on valmistatud kriimustustele ülimalt vastupidavast materjalist ja selle eesmärgiks on ekraani kaitsmine kriimustuste eest, mis võivad tekkida näiteks siis, kui telefon ja võtmed kotis koos on. Kaitsekile paigaldamine on ääretult lihtne ning sellega saab ka iseseisvalt hakkama.
  • Kaitseklaas - nagu kaitsekile, käib ka kaitseklaas mobiiltelefoni ekraani peale. Erinevalt kaitsekilest on see aga jäigast materjalist ning lisaks kriimustustele kaitseb telefoni ekraani ka purunemise eest. Õigesti pandud kaitseklaas ei häiri nutitelefoni puutetundlikkust ning seda ei jää ebameeldivalt näha. Ja kui kukkumiste tulemusel on kaitseekraan praguliseks muutunud, saab selle lihtsalt eemaldada ja asendada.
  • Ümbris - ümbris aitab telefoni põrutuste eest kaitsta. Leidub ka veekindlaid ja vee pinnal püsivaid telefoniümbriseid, millesse võib nutiseadme panna paadisõidul või matkal.
  • Kaaned - kaanega ümbris on tihti ka kaarditasku eest, kus hoiustada olulisi dokumente või lihtsalt näiteks vajalikku pangakaarti ja visiitkaarte.
  • Privaatsusekaitse - lisaks telefoni füüsilisele kaitsmisele tasub ka oma andmeid kaitsta. Telefoniekraanile saab lisada õhukese musta kile, mis lubab ekraanil kuvatavat infot näha ainult siis, kui telefon on otse vaatevälja ees. Kui keegi istub sinu kõrval ja proovib ekraanile kiigata, näevad nad ainult musta ekraani.
  • Hoia telefoni hoolega käes - mööda ei saa muidugi elementaarsest kasutusoskusest ehk hoia oma telefoni turvaliselt. Visates telefoni suvaliselt voodile või diivanile, võib see sealt maha põrkuda ja katki minna. Proovides teha fantastilist selfie’t kuskil looduskaunis kohas ning telefoni vaid sõrmeotstega hoides, võib see lihtsalt käest libiseda.
  • Telefon kotti eraldi sahtlisse - telefoni surumine kotti, kus on rohkelt muid asju, võib seda kriimustada. Ja seejuures mitte ainult ekraani, vaid näiteks ka kaamerat. Populaarne koht telefoni hoidmiseks – pükste tagatasku – on sama populaarne koht pikanäpumeestele, kelle jaoks on tagataskust telefoni varastamine eriti lihtne. Lisaks võib telefon lihtsalt välja kukkuda, või istumise alla jääda.
  • Varunda andmeid – kui telefon lähebki kaotsi või katki, on kaotatud piltidest ja muust infost tihtipeale kõige rohkem kahju. Lisaks telefoni tarkvara uuendamisele on varukoopiate tegemine teine hädavajalik viis tagada seadme turvalisus. Kui juhtub kõige halvem, on need õnneks teises kohas olemas ning kergelt taastatavad.

Lühikese nimekirja 2018. aasta kevadeks hea hinnad saavutanud telefonidest leiad Kaup24 blogist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.