fbpx LG ja Microsoft hakkavad isejuhtivate autode lahendusi koos arendama | AM.ee

LG ja Microsoft hakkavad isejuhtivate autode lahendusi koos arendama

Isejuhtivate autode arendamise tandemeid on juba mitmeid, tavaliselt kuuluvad sinna mõni autotootja ja tehnoloogiahiid. Seekord sõlmisid koostööleppe tarkvaragigant ja tehnoloogiaettevõte LG Electronics, kuid Lõuna-Korea suurfirmale kohaselt tegeleb ka LG väga paljude asjadega, mida kõike kokku pannes saab ka isejuhtiva auto juhtimissüsteemi arendama hakata.

LG Electronics (LG) ja Microsoft sõlmisid koostööleppe, et suurendada ja edasi arendada LG isesõitvate masinate ja infotainment-süsteemi äri. Partnerlus aitab LG-l kiirendada sõidukitööstusele mõeldud olemasolevat digitaalset platvormi, kasutades Microsofti Azure´i pilve ja tehisintellekti tehnoloogiaid koos LG isesõitvate masinate tarkvaraga.

LG rakendab Microsofti tehisintellekti (AI) oskusteavet oma juhiabisüsteemides, juhi olekut jälgivas kaameras ja mitmeotstarbelistes esikaamerates ning lisab Microsofti virtuaalse assistendi lahenduse LG infotainment-süsteemidesse. Azure Data Box teenusega saab teedel salvestatud andmeid automaatselt üles laadida ning kogunenud andmed aitavad isesõitvate autode iseõppival tarkvaral kiiresti veelgi targemaks saada.

Lisaks kavatseb LG ehitada digitaalsed arendus- ja testimisalad. Linnade teede ja liikluse õppimiseks kulub isesõitvatel süsteemidel tavaliselt enam kui päev, kuid Azure´i pilv aitab seda teha vaid mõne minutiga.

Azure aitab ka AI isejuhtival tarkvaral õppida erinevate autojuhtide sõidumustreid ning eristada jalakäijaid teistest objektidest.

Lisaks võimekusele koolitada AI isesõitvate autode tarkvara, pakub Azure ka hääljuhtimisega virtuaalse assistendi lahendust, mis võimaldab autojuhtidel kiiresti ja lihtsalt saada ülevaade liikluse olukorrast, otsida lähedalasuvaid restorane, valida lemmiklaule ja palju muud.

LG ja Microsoft.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.