Mobiil-ID tõrke põhjustas ebaõnnestunud tarkvaravärskendus

Mõne minuti eest tuli pressiteade Sertifitseerimiskeskusest, kes Mobiil-ID teenust haldab. Teade ise järgmine: Mobiil-ID teenus on taastatud.

Täna hommikul taastas SK ID Solutions Mobiil-ID teenuse Eestis ja Leedus täies mahus. Teenuse tõrked olid tingitud ebaõnnestunud tarkvaravärskendusest. Vabandame kõikide klientide ees! 

Täna hommikul kl 09:00 taastas SK ID Solutions Mobiil-ID teenused täies mahus. MID teenuse tõrked algasid neljapäeva hommikul kl 08:47. 

Ööl vast neljapäeva teostati sõnumivahetusplatvormi planeeritud tarkvaravärskendust, mille eesmärk oli MID teenuse kvaliteedi parandamine. Hommikusele MID kasutamise koormuse kasvule uuendatud platvorm kahjuks vastu ei pidanud, mistõttu oli ka häiritud Mobiil-ID kasutamine. Selle likvideeris SK ID Solutions olulises mahus juba neljapäeval kl 14:30, täiendavaid e-teenuseid lisati vastavalt võimalusele.

Täna öösel kuni kl 07:30 töötasid kõik Mobiil-ID teenused korrektselt, kuid see ei olnud piisav, et kõiki Eesti ja Leedu kliente kvaliteetselt suure päevase koormusega teenindada. Samal ajal tegeles tarkvaratootja koos SK ID Solutionsiga probleemile optimaalse lahenduse leidmisega. Täna hommikul kl 09:00 seisuga oli Mobiil-ID teenus täies mahus taastatud nii Eestis kui Leedus.

Vabandame kõikide klientide ees!

Arvutimaailma kommentaar

Installige endale Smart-ID. 

Tõsi, see nuputelefonidel sarnaselt Mobiil-ID-ga ei tööta, kuid kõikides internetiga ühendatud Androidi ja Iphone seadmetes toimib. Kasutajale täiesti tasuta. 

Päris igale poole sellega veel ei pääse, kuid ligipääs on kõigile pangatoimingutele, eesti.ee teenustele ning läbi digidoc´i portaali võimalik isegi dokumente allkirjastada. Kogemuse põhjal mugavam ja kiirem kui Mobiil-ID.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.