fbpx Huawei käivitas Mount Everestil maailma kõrgeima 5G võrgu baasjaama | AM.ee

Huawei käivitas Mount Everestil maailma kõrgeima 5G võrgu baasjaama

Huawei ja China Mobile käivitasid koostöös kiire uue põlvkonna 5G mobiilivõrgu Mount Everestil. Maailma kõrgeim baasjaam asub 6500 meetri kõrgusel merepinnast ning ülikiire andmeside aitab nii mägironijaid kui ka teadlasi ja spetsialiste, kes mäel töötavad.

Projektiga tähistati paralleelselt kahte ajaloosündmust: 60 aastat esmakordsest edukast retkest tippu mäe põhjaküljelt ning 45. juubelit Hiina esimesest ametlikust täpsest mõõtmisest. Praktilisest küljest aitab uus 5G võrk tagada käesoleval aastal toimuva mäe uuestimõõtmiseks vajalike kommunikatsioonikanalite töökindluse.

Mäele võrgu püstitamiseks tarnis Huawei China Mobil’ile kogu vajaliku tehnoloogia, lisaks on 5300 meetri kõrgusel laagri üles seadnud tosinkond võrguspetsialisti, kelle tööks on tagada võrgu töökindlus erakordsetes oludes.

Keerulistesse oludesse võrgu rajamist võimaldas Huawei 5G AAU tugijaam, mis on kompaktse suurusega ning lihtne paigaldada. Võrk on rajatud nii iseseisvatele jaamadele kui tugijaamadele ning ühendab viis 5G baasjaama. Uusim tehnoloogia võimaldab ka 5300 meetri kõrgusel saavutada 2,66 Gbit/s allalaadimiskiiruse ning 215 Mbit/s üleslaadimiskiiruse.

Suured kiirused võimaldavad liigutada märkimisväärsetes mahtudes andmeid, mis omakorda toetab nii teadlasi ja spetsialiste nende uurimistöös kui ka arvukaid mägironijaid teel tippu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.