Huawei: vanemad telefonid jätkavad Google´i teenustega

Eile kirjutasime, et Huawei vanematele telefonidele kehtinud Google´i teenuste ajutine litsents aegus, aga esialgu töötab kõik edasi. Huawei vastas täna omapoolse ametliku kommentaariga, et Google´i teenused jätkavad töötamist ja litsentsi aegumise pärast kartma ei pea. Sama kehtib ka Huawei sõsarbrändi Honori kohta.

Vastused on allpool.

1. Kas Huawei nutitelefonid saavad tulevikus süsteemi- ja turva uuendusi?

Jah. Huawei jätkab süsteemi- ja turvavärskenduste pakkumist. Tänu avatud lähtekoodiga kogukonna tugevusele ja ettevõtte enda arenenud teadus- ja arendustegevuse võimalustele saavad kliendid tarkvarauuendusi ja teenuseid pidevalt vastu võtta.

2. Kas Google Play rakendusi ja muid Google Play´st alla laaditud rakendusi värskendatakse?

1) Telefonide puhul, millel Google Play on eelinstallitud, saavad kõik Google Playst allalaaditud rakendused ja muud Google'i rakendused värskendusi.
2) Telefonide puhul, mida ei pakuta Google Play´ga, saab uusi rakendusi ja värskendusi hallata eelinstalleeritud Huawei AppGallery kaudu (Alates P40 seeriast).

3. Kas Huawei telefonid, millel on Google Play eelinstalleeritud, saavad rakendusi endiselt endiselt Google Playst alla laadida?

Kõik Huawei seadmed, millel on eelinstalleeritud Google Play, saavad rakenduste allalaadimiseks ja värskendamiseks Google Play kasutamist jätkata.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.