Uutmoodi andur teavitab elektritulekahjust veel enne suitsu teket

Prantsuse ettevõte Schneider Electric leiutas raskesti tuvastatavate elektritulekahjude varajaseks tuvastamiseks uutmoodi hoiatusseadme, mis märkab avariid juba enne suitsu tekkimist. Elektrisüsteemides tekkinud põlengud äri- ja tootmisruumides tekitavad ettevõtetele suuri kahjusid, keskmine kahju kaablitest alguse saanud põlengu puhul küündib 100 000 euroni. Siiani on neid raskesti tuvastatavaid tulekahjusid olnud keeruline ennetada.

"Selliste põlengute ennetamine kasutusel olevate tuleohutusvahenditega keeruline isegi väga kõrgete ohutusnõuetega riikides. Näiteks kõrgete turvastandarditega Saksamaal saab ligi 30% äripindade tulekahjudest alguse just elektrikaablitest, Indias on juhtmetest alguse saanud üle 50% põlengutest äripindadel," selgitas märkamatu tulekolde ohtu Schneider Electric müügidirektor Miko Siilivask.

Kuna tavalised äri- ja tootmispindade suitsuandurid ning tulekustutussüsteemid aktiveeruvad alles siis, kui leek on juba üleval, on sellest hetkest on juba pea võimatu kahjusid ära hoida. Põleng omakorda tähendab ettevõtetele väga suuri rahalisi kulusid. Ülemaailmse haardega kindlustusfirma AXA sõnul sulgeb iga teine firma, mis on kannatanud tulekahju, oma uksed järgmise viie aasta jooksul.

"Põlengutest tulenev varaline kahju on paljudele ettevõtetele üle jõu käiv. Selle uue seadme abil saavad firmad tulekahjut ennetada ilma suuri investeeringuid tegemata. Ainulaadne PowerLogic HeatTag on kompaktne andur, mille saab paigaldada igasse elektrikilpi ning see hoiatab omanikku võimalikust põlengust veel enne, kui see algab," lisas Siilivask.

HeatTag monitoorib elektrikilbi sees hetkeolukorda: mõõdab gaasi mikroosakesi, õhuniiskust ja kilbi temperatuuri. Kui need näitajad kalduvad normist kõrvale, saadab sensor välja alarmi. Sellisel juhul on inimestel piisavalt aega tulekahjut ennetada. PowerLogic HeatTag sensorit on kerge paigaldada ja kõigile selle mõõdetavatele andmetele pääseb lihtsasti läbi telefoni, platvormi EcoStruxureTM või ükskõik millise majahaldussüsteemi.

Kuidas siis see kõik töötab? Video selgitab kõik:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.