Euroopa juhtiv identiteedilahenduste pakkuja Signicat omandas Dokobiti

Norra digitaalsete identiteedilahenduste pakkuja Signicat omandas elektroonilise allkirjastamisteenuste pakkuja Dokobiti. Tänu sellele tehingule tugevneb mõlema ettevõtte positsioon Balti ja Skandinaavia riikides ning Euroopas saavutatakse turuliidri positsioon.

„Selleks, et püsida konkurentsivõimelisena üha kiiremini laieneval Euroopa digiallkirjastamise turul, on eriti oluline tegutseda kiirelt. Ka kõikide vajalike teadmiste ja ressursside olemasolu korral määrab ettevõtte edukuse ja tulevikuvõimalused eelkõige see, kui kiiresti nad tootega turule jõuavad. Meie eesmärk on alati olnud teenuse pakkumine kõikides Euroopa riikides ning koos Signicatiga on meil võimalik seda palju kiiremini saavutada. Tänu Signicati digitaalse isikutuvastuse tööriistadele on meil võimalik keskenduda uute digiallkirjastamislahenduste innovatsioonile ja väljatöötamisele,“ ütles Dokobiti tegevjuht Gintas Balčiūnas.

Financial Timesi andmetel on Signicat üks Euroopa kiiremini kasvavaid ettevõtteid. Firma kasum kasvas 2019. aasta 24 miljonilt eurolt 42 miljoni euroni eelmisel aastal. Sarnaselt Dokobitile on ka Signicat üks vähestest kvalifitseeritud usaldusteenuste osutajatest Euroopa Liidu usaldusnimekirjas. Käesoleval aastal on Signicat omandanud veel kaks ettevõtet: Encap Security Norrast ning ElectronicIDentity Hispaaniast.

ElectronicIDentity on maailmas juhtiv asünkroonsete pildituvastusteenuste pakkuja ning selle omandamine tugevdas veelgi Signicati juhtivat positsiooni Euroopa regulatiivsete tehnoloogiate ehk RegTech valdkonnas.

Tehingu tulemusel täienevad nii Signicati kui Dokobiti teenused, laienevad mõlema ettevõtte tegutsemispiirkonnad ning kliendid saavad hankida kõiki teenuseid ühelt pakkujalt. Dokobiti ja Signicati sünergia võimaldab klientidele pakkuda kõiki eIDASe teenuseid, alates elektrooniliste identiteetide (eID) väljastamisest ja digiallkirjastamisest kuni elektrooniliste dokumentide kogu elutsükli haldamiseni. Jõudude ühendamine võimaldab laiendada ka piiriüleste e-dokumentide allkirjastamise võimalusi, sealjuures ka nende riikide vahel, kus see pole tehnoloogilistel põhjustel varem võimalik olnud.

„Dokobiti ja Signicati ühendab tugev kultuurne, kaubanduslik ja tehnoloogiline klapp. Tänu Dokobitile saame ligipääsu kiirelt arenevale ning põnevale osale Euroopa digiallkirjastamise turust, mille potentsiaal on seni suuresti puutumata jäänud,“ ütles Signicati tegevjuht Asger Hattel.

Dokobiti digiallkirjastamislahendusi pakutakse ka edaspidi sama brändinime alt.

Tehingu läbiviimisel pakkusid õigusabi advokaadibürood Ellex, Sorainen ja Wikborg Rein. Tehingu suurust osapooled ei avalikusta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.