Vaata oma koera asukohta: Garmin esitles uut koerte jälgimisseadet Alpha 10

Garmin esitles eile Baltimaades oma uut kantavat seadet Alpha 10 – kompaktset ja kohandatavat jälgimis- ja treeningseadet aktiivse puhkuse harrastajatele ning nende koertele. Seadme muudavad ainulaadseks selle väikesed mõõtmed – Alpha 10 on kerge ja pakub muuhulgas jälgimissüsteemi (buddy tracking).

"Koeraga välja minnes on tegevused ja nende intensiivsus iga kord erinevad, üks asi on samas aga muutumatu – vajadus tuvastada kiiresti koera asukohta, veendudes, et ta on väljaspool ohtu. Alpha 10 pakub aktiivse puhkuse harrastajatele ainulaadseid koerte jälgimis- ja koolituslahendusi, mis sobivad erinevateks olukordadeks," selgitas Garmini globaalse müügi direktor Dan Bartel. "Koerad on meie parimad sõbrad, kuid seadmest Alpha 10 võib saada teie lähedane kaaslane loodusmatkadel, jahikäikudel või oma koeraga lihtsalt jalutades ja ümbrust avastades. Kusjuures kompaktset seadet on mugav kaasas kanda, selle väikesed mõõtmed võimaldavad seda kasutada ainult siis, kui vaja."

Garmin Alpha 10

Eraldiseisev seade

Alpha 10, mis kaalub vähem kui 160 grammi ja on 6,6 sentimeetri pikkune, on Garmini koerte jälgimiseadmete sarja uusim ja kõige kergekaalulisem mudel, sisaldades mitmeid uusi ja täiendatud funktsioone. Näiteks võimaldab Alpha 10 jälgimisfunktsioon koera kiiresti üles leida ning seade pakub ka kohandatavaid funktsioone koerte koolitamiseks.

Suure kontrastsusega ekraan on nähtav nii hämaras kui päikese käes ja sellele on koerte suund ja kaugus märgitud iga 2,5 sekundi järel uueneva asukohanoolega. Seade suudab sisseehitatud GPS-i ja kohandatavate koolitusfunktsioonide abil jälgida ja treenida kuni 20 koera kuni 14,5 kilomeetri kaugusel, kasutades selleks heli, vibratsiooni ning 18 lühi- ja pikaajalist stimulatsiooniastet.

Seadmel oleva lüliti abil saab kiiresti jälgitavaid koeri ekraanil vahetada. Kuni nädala pikkune aku tööaeg (kuni 40 tundi aktiivset kasutusaega) ja veekindlus IPX72 tasemel tagavad, et Alpha 10 on alati töövalmis olenemata asukohast ja ilmast.

Mobiilne lahendus

Jahimehed saavad seadet Alpha 10 kasutada koos Garmin Explore nutirakendusega, et saada parem kaardistamise kogemus. Pärast sidumist nutiseadmega võib kasutaja Alpha 10 kotti jätta ja jälgida oma koerte asukohta reaalajas nutitelefoni või tahvelarvuti kaudu. Rakendus Garmin Explore pakub kasulikke lisavõimalusi, näiteks jahiretke taasesitamine, navigeerimine ilma WiFi või mobiilsideta, kohandatavad jälgimispiirangud jne.

Sõprade ja nende koerte jälgimine

Alpha 10 kasutajad saavad oma seadme siduda sõbrale kuuluva ühilduva Garmini koerajälgimise seadmega (näiteks Alpha 200i), et näha oma sõbra ja tema koera asukohta. Pärast sidumist saab seadme Alpha 10 kasutaja ka teistega suhelda. Kahesuunaline ühendus võimaldab koerajuhil ja Alpha 10 kasutajal näha üksteise asukohta, et edastada teateid isegi siis, kui ei olda nägemisulatuses.

Ühilduvus

Kasutajad saavad seadme Alpha 10 sisseehitatud koerte jälgimise rakenduse kaudu ühendada teiste Garmini seadmetega, sh Garmini nutikelladega Instinct, fēnix või tactix. Jälgimise korraldamiseks sõidukist saab Alpha 10 ühendada Garmini süsteemiga DriveTrack. UTV või ATV sõitjad saavad Alpha 10 ühendada Montana 700 seeria seadmega, et lisada koerte jälgimise võimalus.

Hind ja saadavus Eestis

Seade Alpha 10 on saadaval juba praegu ja selle soovituslik jaemüügihind jääb 340 euro piiresse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.