Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Telia 5G võrk laienes suvel väikelinnadesse ja saartele

Telia laiendas sel suvel oma 5G võrku Eestis nii suurematele saaretele kui mitmetesse linnadesse.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on sel aastal plaanis laiendada 5G võrku nii, et see oleks kasutatav enamikus Eesti linnades, maakonnakeskustes ja suuremates alevikes.

"Hea meel on tõdeda, et vahemikus juunist kuni septembrini on 5G jõudnud Sillamäe, Paide, Jõgeva, Põlva, Võru, Rapla, Haapsalu ja Viljandi linna. Lisaks oleme oma 5G levialad viinud Saaremaale (Kuressaare linn ja Vaivere küla) ning Hiiumaale (Kärdla linn ja Käina alevik)," ütles Visse.

Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel on 5G-l lähiaastate perspektiivis oluline roll kanda just regionaalse arengu seisukohast, kuna uus tehnoloogia muudab mobiilse interneti kvaliteedi ja kiirused senisest veelgi paremaks, luues inimestele, ettevõtetele ja riigile täiesti uusi digiühiskonna võimalusi.

"5G võimaldab meil töötada, õppida ja nautida meelelahutust täiesti uuel tasemel. Samuti meelitab kvaliteetse uue põlvkonna mobiilsidetehnoloogia olemasolu regiooni uuendusmeelseid tööstusettevõtteid, kelle tööstusautomaatika lahendused hakkavad tulevikus 5G tehnoloogiat kasutama, luues seeläbi uusi töökohti. Loodame näha 5G toel sündimas täiesti uusi teenuseid ja lahendusi, millest meil täna veel aimugi pole," lisas Visse.

5G võrgu kasutamiseks peab olema kliendil lisaks 5G telefonile ka Telia vastava mahuga mobiilipakett. Selle, kas telefon ka tegelikult 5G-d kasutab, tunneb ära telefoni ekraani ülaservas kuvatava 5G võrgu tähise järgi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.