Xiaowei - kodurobot, mis ehmatab kullerit

Hiina tootja Medea tõi turule uue koduroboti Xiaowei, mis näeb välja nagu robottolmuimeja otsa pandud konverentsiseade. See oskab teha erinevaid nägusid, tunneb ära ka pererahva kehakeele ja kui kedagi kodus pole, teeb ukse lahti kullerile, kes võib seepeale hirmuga minema joosta.

Meea nimetab Xiaowei koduseks teenindajaks, assistendiks, turvameheks ja mängukaaslaseks. Sellega saab tunades ringi vaadata, kui ise kodus pole, valvata elamist ja niisama suhelda või mängida. 

Esimese põlvkonna kodurobot on meetri kõrgune, suhtleb targa kodu seadmetega ning tunneb ära, kui inimesed koju tulevad. Selleks puhuks võib Xiaowei näiteks tuled põlema panna ja temperatuuri parajaks seada.

Kodurobotil on sisseehitatud projektor, mis võib igale seinale pilti kuvada ja nii saab näiteks ka mänge mängida või filmi vaadata.

Robot kaardistab kodu 3D kaameraga ja oskab seal liikuda. Valverežiimi ajal näiteks võib masin patrullida kõiki ruume ja vaadata, kas seal on kõik korras, häire puhul aga ruttab koduvalvur sinna, kust valvesüsteem häire andis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.