Canon EOS R6 Mark II - parim Pro-sumer kaamera?

Nutitelefon võiks teha paremat pilti, sellele on raske vastu vaielda. Samas kaamerad võiksid olla mugavamad kasutada. Canoni R seeria peale oled mõelnud, sest täiskaader R6 sai just uuendatud versiooni?

Peale mõningast menetlemist jõudsime järeldusele, et jah, paberi peal on Canon üsna keskpärane või pigem üsna sarnane kõigi teistega, mis ei anna erilist põhjust seda eelistada. Tegelikus elus on Canoni kasutajakogemus kõige lihtsam nutitelefonilt tulijale, menüüd on pigem lihtsad ja loogilised ning uus R6 omab taas rohelise ruudu funktsiooni ehk täisautomaatikat, samas olles võimeline olema täisväärtuslik Pro-kaamera.

Canon Camera Connect new app

UUS Canon EOS R6 Mark II

Kaamera on võimeline pildistama hetkeliselt kuni 40 fps, fokusseerima sisuliselt kottpimedas ning salvestama 6K RAW / 4K UHD Videot. Ajuks on R6-l sama Digic X protsessor nagu Canoni peegelkaamerate lipulaeval 1Dx kaameral ning uuendatud sensor saab mõned lisa pikslid, salvestades nüüd 24,2 MP pilte. Need optimistid, kes lootsid R3 veelgi edevamat sensorit, peavad pöialt imema, kuna poole soodsamas kaameras seda ilmselgelt ei ole. Canoni autofookust on täiendatud ning nüüd suudab kaamera lisaks inimestele, loomadele ja autodele ära tunda ka lennukeid ja ronge, lisades loomade hulka sebrad ja hobused.

Digic X protsessor

Märkimisväärsed uuendused Arvutimaailma toimetuse arvates.

  • R6 MK II on lisatud UVC + UAC tugi ehk kaamera on võimeline ühenduma otse arvuti või telefoniga veebikaamerana. Enam ei ole vaja lisa draivereid ega spets tarkvara.
  • Uuendatud ergonoomika – hoidva käega võimalik sisse lülitada kaamera. Ei ole enam vaja kahte kätt.
  • RAW burst – ehk kaamera salvestab juba 0.5 sekundit enne pildistamise nupu vajutust. Kiiresti toimuvate sündmuste puhul täiesti nobrainer.
  • 4K oversampled video ehk 4K pannakse kokku sensori 24 megapikslist, andes välja oluliselt parema pildi.
  • Video funktsionaalsused on saanud täienduse – tegu on Canoni esimese EOS kaameraga (mitte Cine), mis suudab näidata false colorit, zebrasid jne ilmavälise monitorita.

Canon EOS R on lihtne kasutada

  • Võtmesõna on lihtsusel! Olgugi, et eeldame 3000 € eest kaamera ostjalt, et ta teab, mida teeb, on reaalsus see, et pooled kaamerad on ostetud piisavalt jõukate inimeste poolt, kes soovivad saada ilusamaid kassi ja titepilte.
    Kaamerale on toodud tagasi täisautomaatne režiim ning tegu esimese Canon kaameraga, mis suudab siseselt kokku panna panoraam pilte.
    Kõik funktsioonid on kätte saadav puuteekraani pealt, ilma et peaks mööda menüüsid surfama nn quick and dirty, mis on mobiili pealt tulles harjumuspärane.
  • Nagu kõigil uutel Canon EOS kaameratel ei ole enam videol seda nõmedat 30min piirangut, mis pikalt oli videokaamerate maksust pääsemise meede.

Lisaks on toestatud sama lisapide, mis oli eelmisel versioonil ning kaamera panustab ka vertikaalsele videole, mis on tiktokkide jne maailmas elementaarne.

Canon EOS R6 video

Mis jäi silma negatiivsest poolest:

  • 10-bit kasutamiseks videos on võimalik salvestada vaid H.265 formaadis, mis võtab küll vähem andmemahtu kuid eeldab oluliselt võimsamat arvutit, et pärast video kokku panna.
  • Samuti on toetatud ainult IBP madalama kvaliteediga pildiformaadid.

EOS R vertikaalne

Välja kuulutati ka uus Canoni äpp, mis on juba praegu alla tõmmatav ning peaks toetama mitme kaameraga mugavamat ühendamist. Millal täpselt uuendus kõigile kättesaadavaks saab, ei ole teada.

Lisaks uus RF objektiiv 135mm F1.8IS, mis legendaarse tele ja portreeobjektiivi uuendatud versioon. Täienduse sai ka Canoni välkude seeria Speedlite EL-5 mudeliga, mis paraku töötab vaid uuemate EOS R kaameratega, millel on paljukontaktiline välgukinnitus, sest sellest välgust liigub märksa rohkem digitarkust läbi kui eelmistest. Ehk välk ei ole kasutatav vanemate kaameratega.

Canon EOS R6 hind

Enne ostu vaata kindlasti ka inglismannide keelset videot, mis seletab lahti, mida see kõik, mis spekis kirjas tegelikult tähendab.

Soovituslik letihind (sh KM):

Canon EOS R6 Mark II (body): 3099 eurot

Canon EOS R6 Mark II + RF24-105 F4 L IS USM lens: 4499 eurot

Canon EOS R6 Mark II + RF24-105 F4-7.1 IS STM lens: 3499 eurot

Canon RF 135mm F1.8L IS USM lens: 2939 eurot

Canon Speedlite EL-5: 599 eurot

Müük algab

Canon EOS R6 Mark II: Detsembris 2022

Canon RF 135mm F1.8L IS USM lens: jaanuaris 2023

Canon Speedlite EL-5: märtsis 2023

Info tootja kodulehel: 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.