Levira omandas Eesti ettevõtte AA-SAT ja hakkab panustama satelliitsidesse

Foto: Sergei Zjuganov

Levira omandas satelliitside ettevõtte AA-SAT Professional OÜ ning tugevdab sellega positsiooni satelliitside valdkonnas.

„Satelliitside kiire areng teeb sellest operatiivside ja  IT-süsteemide varuühenduste olulise komponendi. Seetõttu suunab Levira pilgu kosmosesse, et arendada lisaks maapealsetele ühendustele satelliitsidet ning pakkuda klientidele lahendusi, mis aitavad tagada katkematuid sideühendusi,“ ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

„Levira on tunnustatud maapealsete TV-, raadio- ja sideühenduste pakkuja ning AA-SAT Professionali kogemuse ja pädevuse liitmine Eesti juhtiva tehnoloogiaettevõttega on väga positiivne areng,“ ütles AA-SAT Professionali asutaja ja juhatuse liige Karmo Poom.

Tammiste lisas, et satelliittehnoloogia sobitub hästi Levira tehnoloogilisse portfelli, mis omakorda annab head lisaväärtust nii tänastele Levira kui ka AA-SAT-i klientidele.

Tema sõnul teevad kosmosetehnoloogia uued tegijad nagu Starlink ja Oneweb madalorbiidi satelliitide sideteenuse taskukohaseks: „Seadmed on üha väiksemad ning nende andmemahud on mobiilsidega võrreldavad.“

AA-SAT Professional alustas tegevust 1997. aastal ning ettevõte osutab satelliit- ja raadioside  teenuseid. AA-SAT pakub televisiooni-, kõneside- ja internetiühendusi koostöös maailma juhtivate tootjate ning teenuspakkujatega. Paljud projektid on olnud merel kasutatava satelliitinterneti ning satelliit-TV-ga. AA-SAT on osalenud ka Eesti Vabariigi valitsuse ning kaitseväe sidelahenduste väljatöötamisel ja rakendamisel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.