fbpx Aasta Telefon 2016 - tehnoloogiaajakirjanikud valisid selleks... | AM.ee

Aasta Telefon 2016 - tehnoloogiaajakirjanikud valisid selleks...

Teist aastat kogunesid Eesti tehnoloogiaajakirjanikud Tehnopoli Merkuuri saali, et valida selle aasta parim telefon - Aasta Telefon 2016. Nagu ikka, köeti kired üles ja ehkki oleks võinud hinded ära panna ja esimese kümne minuti jooksul koju minna, kulus lõplikuks valimiseks paar tundi. Ja aasta telefon on...

...kuid alustame enne sellest, kuidas kõik alguse sai. Eelmisel aastal valiti Aasta Telefon 2015 suurema seltskonnaga ja vaieldi ka mitu tundi. Esines jõulisi välja-astumisi, tahvlilt nimede mahakriipsutamist, välistamist ja pikka vaidlust. Lõpuks leiti siiski ühisnimetaja, milleks oli Oneplus 2.

Sel aastal koguneti taas Tehnopoli Merkuuri saali, kuid osalejaid oli natuke vähem: Tanel Raud (Hinnavaatlus.ee), Gregor Sibold (Geenus), Glen Pilvre (Tehnikamaailm), Hans Lõugas (Geenius), Kaido Einama (Arvutimaailm), Ronald Liive (Geenius), Marko Habicht (Arvutimaailm) ja Martin Mets (Digi). Eelvalikus osalesid veel lisaks žüriiliikmed Dagmar lamp (Postimees), Lauri Jürisoo (Delfi Forte) ja Kaarel Kook (Geenius).

Aasta Telefon 2016 valimine. Tehnoloogiaajakirjanikud Tehnopolis.

5 telefoni, mille üle pikemalt vaielda, olid selgunud eelvalikust:

  • Apple iPhone 7
  • Honor 8
  • Oneplus 3
  • Samsung Galaxy S7
  • Sony Xperia X Compact

Välistades vähim meeldinud mudelid, osutusid finalistideks Samsung Galaxy S7 ja vahepeal ootamatult valikusse lisandunud Sony Xperia XZ, mis teatavasti võitis ka Arvutimaailma Aasta Äritelefoni valimisel kolmanda koha.

Kui esimeses lõppvoorus said Samsung ja Sony võrdselt hääli, siis peale mõnede osaliste veenmist ja argumentatsiooni osutus lõpuks võitjaks Sony Xperia XZ.

Aasta Telefon 2016 (ja Aasta Äritelefon 2016 3. kohale jõudnud) Sony Xperia XZ on toimetuse poole juba teel. Testime selle põhjalikult ära lähipäevadel ja ütleme oma pikema arvamuse.

Aasta Telefon 2016 valimist protokollis Henrik Roonemaa Geeniusest.

Aasta Telefon 2016 valimist protokollis Henrik Roonemaa Geeniusest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.