Mida arvata uuest Canon PowerShot N kaamerast?

Canon Powershot N-i näol on kahtlemata tegemist ühe väga omalaadse ja huvitavas formaadis kaameraga. Mõeldud on see kasutamiseks peamiselt nutitelefonide omanikele, kellele ei piisa telefoni integreeritud kaamera võimalustest ja ka neile, kes lihtsalt armastavad igasuguseid tehnikavidinaid.

 
Arvestades kaamera välimust, suurust ja omadusi, on seda vägagi raske millegagi võrrelda. Suuruselt võiks seda võrrelda ehk GoPro kaameratega, kuid sihtgrupid on väga erinevad. Omaduste poolest on Powershot N mingil määral võrreldav kompaktkaameratega, kuid samas ka see ei tundu kõige õigem variant.
 
Võimalik, et Canon on jälle hakkama saanud mingi teedrajava innovatiivse leiutisega, mis hea õnne korral saab olema teistele tootjatele eeskujuks. See ei oleks Canonil esimene kord.
 
Peale omanäolise välimuse on kaamerale üht-teist uut ka sisse pandud. Näiteks on sisseehitatud loominguline võtterežiim, mis teeb igast kaadrist viis erineva efektiga pilti, selleks analüüsib kaamera einevaid parameetreid ning otsustab ise, millised efektid seda pilti täiuslikumaks ja omapärasemaks muudaksid.
 
Veel üheks huvitavaks uuenduseks on PowerShot N-iga zoomimine ning pildistamine - need tegevused sooritatakse nüüd, kasutades objektiivirõngaid. Kaamera teeb enne iga kaadrit 4-sekundilise videoklipi, mis hiljem omavahel kokku liidetakse - tulemuseks on väga omapärane kokkuvõttev back-stage video.
 
Nagu tänapäeval ühelt selliselt seadmelt oodata võib, on pandud rõhku ka oma pildikeste jagamisele erinevates suhtlusvõrkudes. Powershot N-il on sisse ehitatud WiFi, mis muudab mugavamaks seadme ühendamise mobiilse seadmega. Nutitelefoni olemasolu on selle kaamera normaalse kasutamise puhul lausa hädavajalik.
 
Eks me näeme, kuidas selle kaamera tegelik tulevik välja näeb ning kas ta leiab endale kasutajaid, kuid ühes saame me kindlad olla - Canon on taaskord hakkama saanud ühe väga huvitava vidina.
 
Lõpetuseks natukene PowerShot N põhiomadustest:
  •    kiire DIGIC 5 protsessor
  •    12.1 MP, CMOS sensor
  •    WiFi 
  •    8-kordne suum (4x digital), 28mm objektiiv
  •    Full HD videosalvestus
  •    2.8'' pööratav ekraan

SILVER RINGVEE

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.