fbpx Ka ärkilassi lauaarvutites toimub muutusi - Dell tutvustas uusi Optiplexe | AM.ee

Ka ärkilassi lauaarvutites toimub muutusi - Dell tutvustas uusi Optiplexe

Enamus meist on lauaarvutid juba unustanud või ei oota enam eriti, et seal mingit tehnoloogilist progressi toimuks. Dell siiski üritab ja tõi välja oma uued lauaarvutid kolmes suuruses, mis sobivad kontoritöökohtadele ja miks mitte ka kassadesse, kuiva lattu või mujale.

Dell esitles viimase viie aasta suurimaid uuendusi oma OptiPlex seeria tootevalikus. Suurima uuendusena esitles Dell VMware Wyse 5050 All-In-One (AIO) zero-client arvutit ja uusi pilvefunktsiooniga printereid. Uued seadmed aitavad mugavalt ühenduda tähtsate rakendustega ja pääseda andmetele ligi, suurendades sedasi töötajate produktiivsust. Lisaks investeerib Dell Services ühe enam kaugtööd võimaldavatesse rakendustesse ja strateegiatesse, et parandada äriklientide töövõimalusi ja produktiivsust.

„Oleme kujundamas ümber personaalarvutite tulevikku ja nende rolli meie klientide igapäevatöös,“ ütles Jeff Clarke, Delli kliendilahenduste president. „Me investeerime sellesse rohkem kui eales varem, tuues turule uuendusi, mis defineerivad personaalarvuti rolli ümber ultramobiilseks kaks-ühes, laua-, thin või zero client arvutiks, võttes töökoormuse mobiilsetelt töötajatelt, kes vajavad tugevat grupitöö lahendust."

Optiplex seeria seadmed on varustatud Dell Protection Suite’iga, pakkudes krüpteerimisvõimalust, turvalist autentimist, tipptasemel pahavarakaitset ja aktiivset kaitset muude ohtude eest. OptiPlex on lihtsalt hallatav äriklassi lauaarvutite tooteseeria Intel Core vPro protsessorite ja Client Command Suite’iga. Seda toetab omakorda äriklassi klienditugi koos Dell ProSupport Plus teenusega.

Micro Form Factor, Small Form Factor, Mini Tower ja All-In-One (AIO) suurused uuendavad OptiPlex seeria arusaama äriklassi lauaarvutitest.

Tänapäeval rohkem kui 200 miljonit Delli äriklienti lauaarvutiga, mis on vanem kui neli aastat.

Uute OptiPlexi personaalarvutite uuendused võrreldes eelmise põlvkonna seadmetega on järgmised:

 • OptiPlex 7040 6. põlvkonna Intel  Core vPro protsessori tehnoloogia pakub kuni 70% paremat jõudlust võrreldes viie aasta vanuse süsteemiga
 • Kuni kahekordne mälumaht võrreldes eelmise põlvkonna tootega
 • Neli korda rohkem salvestusruumi võrreldes eelmise põlvkonna toodetega
 • Uue OptiPlex 7040 Small Form Factoriga on energiatarvet vähendatud kuni 63%
 • Uue OptiPlex 7040 Small Form Factoriga on taustamüra vähendatud kuni 32%

Jõudluse kasv võimaldab OptiPlex arvutitel pakkuda uusi võimalusi - näiteks omab OptiPlex 7040 Micro tänu 6. põlvkonna Intel Core vPro protsessoritele ja Intel Unite tarkvarale uut koostöö- ja konverentsilahendust, lihtsustadades koostööd osapoolte vahel. Erinevates asukohtades olevatel töötajatel on nüüd ilma lisaseadmeteta võimalik näha konverentsiruumis toimuvat, vahetada kõnepartnerit, teha märkmeid ja edastada faile.

Uus OptiPlexi tooteseeria pakub tänu korpuse väiksematale mõõtmetele ka ruumisäästu – näiteks Mini Tower mudel on eelmisest põlvkonnast 43% väiksem.

Uuendatud tooteseeria, milles kasutatakse uut 3000/5000/7000 numeratsiooni, sisaldab järgmisi mudeleid:

 • OptiPlex 7040: Äriklassi lauaarvuti esmaklassilise haldus- ja turvasüsteemiga ning suurimate laiendatavuse võimalustega, mille hulka kuuluvad eraldiseisev graafikakaart, kaks kõvaketast ning kuni kolm ekraani;
 • OptiPlex 5040: Suure jõudlusega äriklassi lauaarvuti, millel on oma klassi parim turvalisus ja hallatavus, tegemata sealjuures järeleandmisi äriliselt olulistes funktsioonides;
 • OptiPlex 3040: Äriklassi lauaarvuti, mis pakub klassi parimat turvalisust, hallatavust ja kõrget jõudlust oma klassi madalaimal hinnatasemel;
 • OptiPlex 24 7000 kõik-ühes seeria (7440): Maailma kõige turvalisem kõik-ühes lahendus ultraõhukese kujundusega, 23,8” Full HD ekraani ja valikulise 4K Ultra HD ekraaniga;
 • OptiPlex 22 3000 kõik-ühes seeria (3240): Kõik-ühes kogemus koos äriklassi jõudluse, tootlikkusfunktsioonide ja uute 21,5” ekraanidega;

Kõik ühes Wyse 5050 AIO zero client arvuti: Suurem jõudlus ja elegantsem disain

Dell Cloud Client-Computing ehk Delli pilvearvutusteenus pakub klientide nõudmistele erinevates tööstusharudes vastavat arvutilahendust, kus otsitakse võimalusi virtuaalsete töölaudade kasutamiseks. Wyse 5050 AIO zero client arvuti on mõeldud VMware´i virtualiseerimiskeskkonnale ja tagab turvalisuse ettevõtetele, kes ei saa lubada endale ühtegi viirust ega pahavara rünnakut.

 • Kõrge jõudlus ja funktsionaalsus: Wyse 5050 AIO pakub värvikat Full HD 23,6” ekraani. Tänu võimsale PCoIP tehnoloogiale pakub see täielikku  USB lisaseadmete  koostalitlust, multimeediavõimalusi, kõrgresolutsioonilist 3D graafikat ning rakendusi CAD ja videotöötluse tarbeks.
 • Kerge paigaldada ja kasutada: Wyse zero client arvuti võimaldab Wyse Device Manageri abil ligipääsu eemalt ning sisaldab ka Dell BIOS tuge, andes administraatorile võimaluse seadistada riistvara funktsioone. AIO zero client arvuti paigaldamine on lihtne, kuna arvuti on pakist võttes kasutus valmis ja vajab ainult ühe juhtme ühendamist.
 • Elegantne kujundus: Wyse 5050 AIO põhineb Delli enimmüüdud P2414H 24” monitoril. 5050 asub zero client arvutina elegantselt monitori taga laual. Sellel on kuus kergelt ja mugavalt ligipääsetavat USB pesa ning zero client arvuti pakub paigutusmugavust ja paindlikkust pöörleva ja eemaldatava alusega.

Dell teatas ka oma Dell Wyse Cloud Client Manager tarkvara 9. versioonist, mis on pilves paiknev haldusplatvorm. See haldab thin client arvuteid, mobiilseid seadmeid ja mobiilseid töökohti ühelt töölaualt. Sellega muudab Dell raportite halduse ja harukontorite kontrolli lihtsamaks, võimaldades administraatoritel organiseerida seadmeid mitmetasandilistesse rühmadesse ja delegeerida rühmade administratiivseid õigusi ja kasutajate rollil põhinevaid juurdepääse rakendustele. Lisaks võimendab see väljalase haldusvõimalusi Androidi, Windowsi ja iOS platvormidel, lisades iOS9 toe, Windows 10 toe ning parendatud rakenduste haldamise funktsionaalsuse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.