Päästev pulk - Fixmestick nuusib arvuti üle kolme erineva viirusetõrjega

AM-ile saadetud Fixmestick on eduka idufirma väljatöötatud lihtne lahendus nakatunud arvutite tarbeks - pulgal on omaette tegutsev Linux, mis ei sõltu nakatunud arvuti tarkvarast ja võib kätte saada ka need falid, mis muidu töötava operatsioonisüsteemi all kinni on.

See pulk sobiks muidu igasse peresse, kui hind poleks nii kallis - 55 eurot (kolmele arvutile, üheaastase litsentsiga, sisaldab kolme viirusetõrjet - Kaspersky, Sophos ja Vipre).

Fixmestick Pro aga tagab piiramatu hulga arvutite kaitse aasta jooksul 259 euro eest.

Seega - kui juhtud olema suguvõsa arvutiabi või pead väikest IT-salongi, siis võiks pulgast abi olla aja kokkuhoiul.

Tegemist on nagu mitmekordse sõelaga, mis püüab kinni need pahalased, mis suuremast ühekordsest sõelast ehk ühest viirusetõrjest läbi lipsavad.

Aga alustame siis testi ja vaatame, palju aega kokku hoida õnnestub.

Kõigepealt tehakse 954 MB suurune update. Õnneks mahub see kõik Fixmesticki pulgale ära. Peale kümneminutilist allalaadimist paistab tarkvara uuendatud olevat – eks see võttis omajagu aega, sest pulgal on kolm populaarset viirusetõrjujat korraga, millega arvuti kallale (ilmselt kordamööda) asutakse.

Kaspersky, Sophos ja Vipre on need kolm, millega arvuti üle kontrollitakse. Kolme peale peaksid kõik enamlevinud pahalased päevavalgele tiritama, usub tootja.
Siis aga restart ja Fixmestick võtab juhtiise üle. Buutimine toimub juba pulgal olevasse spetsiaalselt seadistatud Linuxisse. Kuue-etapilise töö käigus peaks lõpuks arvutist pildi ette saama, mis pahalased seal pesitsevad ja millised saab masinast välja juurida.

Ja siis tuleb veel üks „product update“. See käib õnneks mõnekümne sekundiga.

Midagi keerulist pole, peale selle, et hiireplaadi topeltklikk Linuxisse buutinud Delli arvutis ei paista töötavat. Testime ühe vanema Delli sülearvutiga, millel on 500 GB kõvaketas ja Windows 7, mida turvab vaid Microsofti enda Security Essentials.

USB-pulk saab WiFist kinnise neti ise kätte ilma Windowsit käivitamata. Ja siis tehakse veel üks update – 203 MB suurune malware andmebaasi uuendus. Kestab kaheksa minutit.

Scanning Computer – 500 GB suuruse kõvaketta kallal lubab Fixmestick toimetada 5 tundi ja 20 minutit, mis venib mõne minuti pärast 9 tunniks. Jätame siis ta õhtuks ja ööseks omaette.

Kuna arvutit puhastavat ja kaitsvat seadet saab osta üheks aastaks litsentsihinnaga 55 eurot ja kaitsta korraga kolme arvutit, siis see kallis lahendus sobib pigem neile, kes tõesti kolistavad oma masinaga pidevalt ohtlikes kohtades. 259-eurone piiramatu arvutite arvuga litsents aga sobiks hästi mõnele väikelinna arvutiparandajale või salongile, mis osutab IT-teenuseid. Sel juhul on see mugav lahendus arvutite esmaseks puhastamiseks mitme viirusetõrjuja abiga korraga. Ehkki aega peab ühe arvuti jaoks varuma ühe tööpäeva vähemalt.

Seega võiks universaalne kurivara tõrjuv pulk olla ikka oluliselt kiirem. Terve päev passida ei taha keegi mingi viiruse pärast.

4 tundi ja 6 minutit hiljem: ikka veel käib skännimine...

9 tunni, 23 minuti ja 27 sekundi pärast on kõik valmis. leitakse paar "mitteviirust" Java vahendite hulgast ning üks troojalane, milleks on Mobile Partner Live Update. Miks viirusetõrjele see uuendustarkvara ei meeldi? Igatahes sai see eemaldatud ja Fixmestick peab nüüd arvutit puhtaks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.