fbpx Huawei tuleb jõulisemalt Balti turule | AM.ee

Huawei tuleb jõulisemalt Balti turule

Nädalavahetusel võis Olümpia hotelli ees Tallinnas näha Huawei kirjadega suurveokit, milles asus Hiina tehnoloogiafirma näidiste saal ja kohal olid ka esindajad. Seni Eestis tagasihoidlikult esindatud Huawei plaanib lähiajal Eestis, Lätis ja leedus jõuliselt laieneda. Lisaks andmesidemodemitele ja mobiiltelefonidele, mida siin juba müüakse, plaanitakse pakkuda ka rohkem kaupa telekomiseadmete turul ning peagi saabub müügile ka tahvelarvuti. Fookus jääb siiski esialgu lõpptarbijale.

Huawei Technologies Co Ltd plaanib laiendada oma tegevust Baltimaades ka äriteenuste osas, pakkudes mobiilse internetiühenduse lahendusi, uusimatel pilve- ja multimeediatehnoloogiatel põhinevaid äriteenuseid ning mitmesageduslikke nutitelefone.

Huawei Technologies Baltikumi müügidirektor Aurimas Eidzunas rõhutas, et ettevõte kavatseb jätkata strateegilise partnerina 4G võrgutehnoloogia teostust Eestis.

Tallinnas jõudis lõpule  Huawei mobiilse lairibaühenduse Euroopa Roadshow. Mobiilne konverentsiruum andis võimaluse proovida uusimaid tehnoloogiaid – nii traadita lahendusi, nutitelefone, terminaliseadmeid kui ka pilvetehnoloogia lahendusi.

Huawei Technologies tegutseb Baltikumis alates 2005. aastast, olles seni keskendunud mobiilitehnoloogiate ja võrgulahenduste pakkumisele peamiselt kohalike telekommunikatsiooniettevõtete vahendusel.

Huawei pakub äriklientide vajadustest lähtuvaid ärilahendusi, sh integreeritud rakendusi professionaalsel serveriplatvormil, rakenduste kiirenduse ja IP-võrgu lahendusi, samuti erinevaid teabetehnoloogiarakendusi, nagu pilvetehnoloogia, videokonverentsi võimalused ja erinevad võrkude turvameetmed.

Huawei Technologies teeb Eestis koostööd ka Elioniga, pakkudes klientidele FTTX-võrgu lahendusi.

Huawei on seadnud oma eesmärgiks 2013. aastal laiendada tegevust Eestis ja tõsta Huawei toodete populaarsust. Turuosa nutitelefonide segmendis Eestis on Huaweil praegu ca 7%, kuid seda plaanitakse lähiaastatel Baltimaades kahe- või  kolmekordistada.

Järgmise aasta esimeses pooles võib Eestis müügile tulla uus mobiil Huawei Ascend P1 kõigi kolme operaatori jaeketis. Seni on Huawei nutitelefone müünud Eesti turul peamiselt  Elisa Eesti. Huawei U8500 on esindatud ka EMT telefonide müügiedetabelis viie müüduima mudeli seas Samsung Galaxy ja Apple iPhone 4S kõrval.

Huawei Roadshow veok Tallinnas Olümpia ees.

KAIDO EINAMA FOTOD

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.