fbpx Telia peakontori humanoidrobot sai innovatsiooniauhinna | AM.ee

Telia peakontori humanoidrobot sai innovatsiooniauhinna

Inimesed pole ainukesed, kes saavad innovatsiooniauhindu. Seekord sai auhinna robot. Tõsi küll, selle taga on inimeste tehtud süsteem. Seega kaudselt ikkagi inimesed. Hansabi projekt Telia peakontori humanoidrobot Pepper pälvis rahvusvahelise innovatsiooniauhinna.

Eesti Kvaliteediühing valis konkursil „Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2017“ keskmise suurusega ettevõtete kategoorias Hansabi projekti „Humanoidrobot Pepper’i kasutuselevõtt Telia Eesti uues peakontoris“ parimaks lahenduseks. Tunnustusega projekt suunati ka rahvusvahelisele konkursile „The Quality Innovation of the Year 2017 Competition“, kus humanoidrobot pälvis samuti innovatsiooniauhinna.

“Hansab on olnud juba pikka aega suunanäitaja rollis, olles võitnud mitmeid kvaliteediauhindu ning paistnud silma varemgi innovaatiliste lahendustega,” hindas Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimees Tiia Tammaru ettevõtet positiivselt.

Hansab Groupi innovatsioonijuhi Priit Ivanovi sõnul on Pepperi puhul tegu esimese robotiga, kes suudab tuvastada inimese emotsioone ja kõnemaneere ning vastavalt nendele valida ka sobiva suhtlusstiili. “Robot võtab Telia peakontori kliendialal külalisi vastu, teavitab töötaid külalistest ning teeb registreerimistoiminguid. Lisaks näitab ta ka enda kohta slideshow'd ning tutvustab ennast. Pepper on klientide südamed võitnud ka oma hea huumorimeele ja oskusega käskluse peale poseerida,“ tutvustas Ivanov humanoidrobotit lähemalt.

Sel aastal esitati „The Quality Innovation of the Year 2017 Competition“ konkursile üle 400 innovatsiooni 13st riigist. Võitjad avalikustati „Quality Innovation Award Ceremony 2017“ raames 8. veebruaril Bilbaos, Baskimaal. Hansabi humanoidrobot Pepper’i lahendust hinnati rahvusvahelisel tasemel kõrgelt ning tunnustati konkursil „Quality Innovation Prize“ auhinnaga.

Humanoidrobot Pepper võeti Telia uues peakontoris kasutusele 2017. aasta aprillis. Lisaks on Telia saanud Hansabi abiga kasutada Pepper’it ka mitmetel suurematel üritustel, näiteks Vastutustundlik Ettevõtlus 2017 galal.

Kvaliteediinnovatsiooni auhinna konkursi eesmärk on tunnustada, tutvustada ning suurendada Eestis loodavate innovaatiliste lahenduste arvu, tõsta nende taset ja hoida Eesti kuvandit innovatsiooni väärtustava riigina. Rahvusvahelisele konkursile esitatakse riikide parimad innovatsioonid kategooriate kaupa.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.