fbpx Kas tõesti jalgpallifännid kaovad staadionilt? Jaapanis katsetati jalgpalli VR ülekannet | AM.ee

Kas tõesti jalgpallifännid kaovad staadionilt? Jaapanis katsetati jalgpalli VR ülekannet

Aasta spordifoto? jalgpallifännid VR prillidega pärani silmi mängu jälgimas.

Jaapani telekomigigant KDDI katsetas n-ö tulevikustaadioni projektis saja jalgpallifänniga tehisreaalsuse-jalgpalliülekannet.

Jaapani ja Lõuna-Korea vahelisel matšil võisid sada jalkafänni istuda spetsiaalsetel VR kohtadel, kust avanes hoopis teine pilt toimuvale mängule. VR prillidega nägi kõike enda ümber nii tribüünilt kui otse väljakult, huvitavamaid kohti sai uuesti mängida ja valida vaatepunkte ligi sajast kaamerast.

Virtuaalprillidega võis VR ülekannet jälgida nii otse kui pärast järgi vaadates.

Niisiis, kui noori kahtlustatakse juba silmast silma kohtumise hülgamises ja väljaskäimise asemel pigem sotsiaalmeedias hängimises, siis kas tulevikus näeme juba veelgi enam tegelikkusest irdunud ja VR prillidesse kadunud inimesi? Vähemalt esimene katse on tehtud neile päris jalgpallimaailm läbi prillide lähemale tuua ja otsekontakt staadionil saab olema võib-olla vaid vanakooli fännide lõbu. Kellele õnn, kellele õnnetus - virtuaalprillidega kaetud fänn ei kuku tänaval laamendama, kuid staadionimelu jääb nii märkamata, sest kes ikka jõuab saja kaamera vahel VR pilti vahetades veel mingile melule tähelepanu pöörata.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.