fbpx VIDEO: Nixie - kantav droon ehk lendav käekell | AM.ee

VIDEO: Nixie - kantav droon ehk lendav käekell

On see nüüd droonimaailma Minox? Käekell-droon pakub kindlasti midagi, mis avab kantavate seadmete ajastus täiesi uue epohhi. Kui ikka see seade tootmisküpseks jõuab.

Samas on lootust, et saab, sest ega see kantav droon tehnoloogiliselt midagi üle mõistuse keerulist polegi. Tegemist on painduva multikopteriga, mida "vabal ajal" saab kanda randmel nagu käekella. Kui natuke edasi disainida, võibki kopterile kella sihverplaadi ka peale teha. Tasub aga anda käsklus iseend filmida või pildistada ja juba lendabki kell käe pealt minema ning asub teenistuskohustusi täitma. Muidugi oskab see ka peremeest jälitada, näiteks sõita kaasa matkal või filmida mägironimisel.

Team Nixie (flynixie.com) on väike meeskond, mis arendab sellist randmele kinnitatavat seadet. Kantav droonkaamera on selle töönimi. Esimest korda loodetakse töötavat prototüüpi esitleda Intel Make It Wearable Challenge´i finaalis 3. novembril 2014 San Franciscos. Hoiame pöialt.

Kui see kantav seade teoks saab, on Nixie tõeline James Bondi varustus, mida saaks kasutada igaüks. Ja spioonid samuti. Neil saab missioonil olles kaasas olema ilmselt mitu "käekella", mis vahetevahel ümbrust piiluvad või salajasi objekte salvestavad. Peale missiooni saabuvad Nixie käekellad vaikselt surisedes tagasi ja embavad nagu koaalad käsivart, imiteerides konspiratsiooni mõttes nutikella.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.