fbpx Mängukonsool taskusse - idufirma PGS sai kolm korda rohkem raha juba kokku | AM.ee

Mängukonsool taskusse - idufirma PGS sai kolm korda rohkem raha juba kokku

Mobiilid muutuvad aina võimsamateks, asendades ka arvuteid. See pole midagi päris uut, sest Microsofti mõned viimased Lumia telefonid (950XL näiteks) toetasid Continuumi - dokki, mis tegi telefonist hetkega lauaarvuti, kui ühendada külge klaviatuur, hiir ja ekraan. Ka Samsung Galaxy S8 omab sellist lisavõimalust - suure ekraaniga ühendades saab sellest uusimast lipulaevast DeX doki abil samuti võimekas lauaarvuti. PGS paneb oma mobiiliprototüüpi veel kolmandagi lisa - mängukonsooli.

PGS mängukonsool meenutab natuke kunagist HTC TyTN II telefoni - külgmise liugklapi alt ei sõida välja aga mitte täisklaviatuur, vaid mängukonsooli nupud koos väikese lisaekraaniga, mida võib kasutada ka puuteklaviatuurina. Kõige olulisemad on aga konsoolinupud ja -kangid ning kiire graafika.

Konkreetse mudeli nimi on PGS Vault ja see töötab nii Androiditelefonina kui Windowsiga PC-na. See tähendab, et mängida võib peaaegu kõike - enamus PC mänge peaksid teoorias sellel mobiilsel konsoolil jooksma.

Selleks, et Windowsi mängud jookseksid probleemideta ja oleksid ühilduvad, on seadmes sees Inteli Atom-protsessor. 

PGS mobiilina.

 

Hind on ka mingil moel üsna odavaks saadud - 319 dollarit pole ju üldse palju kolm-ühes seadme eest. Nagu öeldud, jookseb masinas Windows 10 paralleelselt Android 6-ga. Protsessoriks on Intel Atom X7 Z8750, mis vastutab kõigi Windowsi mängude jooksmise eest ja samas on ka olemas MediaTek Helio X2X kiip, mille ülesanne on Androidi käimas hoida. Karmima riistvaraga Hardcore mudel sisaldab korraliku PC tasemel riistvara: 8 GB operatiivmälu Windowsi osas ja 3 GB Androidi jaoks. MicroSD kaardipessa saab pista lisa-välkmälu. Muudest mobiilidest eristab seadet lisaks võimsamale kaksiksisule ka kaks ekraani - üks on 5,9-tolline nn põhiekraan (QHD resolutsiooniga) ja teine 5,5-tolline lisaekraan. 6800 mAh aku ei kesta kaua - mängida saab vaid viis tundi, kuid Android 6 telefonina kasutades saab päeva ilma laadimiseta õhtusse. LTE moodul ja kõrgekvaliteetsed kõlarid on olemas, esi- ja tagakaamera, juhtmevaba laadimine, nutiklas jahutussüsteem ja muu vajalik. Intel HD graafikakiirendi tagab, et see konsool oleks kõige kiirem mobiilne mängukonsool üldse.

PGS Vault on kogunud Kickstarteris juba üle 300 tuhande dollari, kuigi arendajad küsisid toote väljatöötamiseks vaid 100 tuhat dollarit. Firma alustas USA-s, kuid lõi harukontori ka Hiinasse, kus hakatakse mängukonsooli peagi tootma. Ettevõttes tegutsevad Hiina, Vene ja Jaapani insenerid.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.