Robotex ootab osalejaid ja pealtvaatajaid

Nüüd tuleb jälle juutekolb ja kruvikeeraja välja otsida, sest Robotex kutsub kõiki robootikahuvilisi alustama oma roboti ehitamisega, et novembris osaleda Eesti suurimal robotitevahelisel võistlusel Robotex.

Mõõtu saavad võtta nii algajad kui ka kogemustega robotiehitajad. 1. oktoobrist algab osalejate registreerimine (vaata lähemalt siit). Enne 15. oktoobrit registreerunutele tagatakse töökoht võistlejate alas, Robotexi särgid ning lõunasöök oma võistluse päeval. Peale 31.10.2013 enam võistlusele registreeruda ei saa.

Robotivõistlusteks on sel aastal joonejärgimine, jalgpall, Mini Sumo, LEGO Sumo, 3 kg Sumo, iRobot Sumo ning 5000 eurose auhinnafondiga ICD Grand Challenge „Päästemissioon merel“. Uueks võistluseks on rallikrossivõistlus Folkrace.

„Kõige lihtsam on robotiehitaja karjääri alustada legoklotsidest sumoroboti ehitamisega," ütles Robotexi peakorraldaja ja TTÜ mehaanikateaduskonna doktorant Marti Arak, "kui kogemust juba rohkem ning programmeerimine käpas, tuleks liikuda edasi ning võtta käsile keerulisem ülesanne. Miski pole võimatu. Robotiehitus on lihtsalt kättevõtmise asi.“

Robotex 2013 toimub 16. ja 17. novembril TTÜ Spordihoones. Lisaks robotivõistlustele toimub Spordihoones varasemast suurem Tehnoloogianäitus. Samuti saab näha joonistus-, video-, digitaaljoonistus- ning fotokonkursside töid.

Robotex on Eesti suurim robotivõistlus, mis toimub Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel ning koostöös Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.