Vargavastane lahendus: Samsung saab eemalt oma nutitelerid välja lülitada

Kui Samsungi nutiteler kurikaelte poolt pihta pannakse, siis on selle tootjal Samsungil võimalik üle võrgu seade välja lülitada. Vargavastane lahendus rakendatakse siis, kui näiteks tegemist on mõne suurema partii vargusega.

11. juulil kasutati vargusevastast lahendust Samsung South Africa poolt ühe rüüstatud lao kaitseks, kust varastati suures koguses Samsungi telereid. 

TV Block

TV Block töötab järgmiselt:

  • Tehnoloogia on kõikidele Samsungi teleritele juba eelpaigaldatud. 
  • Laost varastatud Samsungi telerites on võimalik aktiveerida blokeerimise süsteem eemalt üle interneti.
  • Eesmärgiks on muuta vargused ja ladude rüüstamised mõttetuks ja blokeerida varastatud telerite edasimüüki kolmandatele isikutele.
  • Blokeerimine käivitub, kui varastatud televiisori kasutaja loob teleri kasutamiseks internetiühenduse.
  • Pärast netti ühendamist võtab nutiteler ühendust Samsungi serveriga, kus tuvastatakse Samsungi seadme seerianumber ning vajadusel rakendatakse blokeerimissüsteem, keelates kõik teleri funktsioonid, kui seerianumber on raporteeritud varastatud telerile kuuluvana.
  • Kui kliendi teler on valesti blokeeritud, saab selle tühistada, kui alles on ostutšekk või muu müüki tõendav dokument. Tühistamiseks tuleb saata kiri aadressile serv.manager@samsung.com.
  • Edasimüüja saab saata ostu kinnitava tõendi Samsungile kontrollimiseks ja kinnitamiseks. Teatele reageeritakse 48 tunni jooksul.

Samsungi telerite ladu Lõuna-Aafrikas Kaplinnas sattus rüüstajate rünnaku alla seal toimunud tänavarahutuste ja protestide käigus. Tegemist oli küll Samsungi enda laoga, kust vargus toime pandi, aga kui sama juhtuks mõne teleri ostnud inimese koduse ekraaniga, siis oleks TV Blocki kasutamine samuti võimalik, ehkki ametlikult sellist teenust Samsung veel ei paku.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.