fbpx Telenav kõdistab Openstreetmapi navigeerimisega natuke Google´i kandu | AM.ee

Telenav kõdistab Openstreetmapi navigeerimisega natuke Google´i kandu

Kui esialgu tuli mõttesse võrrelda HTC lipulaeva Samsung Galaxyga, siis lõpuks tundusid vanad telefonid head küll ja otsustasime hoopis proovida ilusa ilmaga õues Telenavi uut lahendust tasuta Openstreetmapi kaardirakendusele – navigeerimiskihti.

Pole midagi parata, Google on oma kaartide ja navigatsiooniga mobiilides üsna rammusa koha võtnud. Telenav üritab siin natukenegi vastu hakata, pakkudes Openstreetmapi tasuta kaartide peal korralikku navigeerimist.

Võib öelda, et kunagine poolik navigatsioonikiht on nüüd Telenavi esituses üsna täpseks aetud. Tallinnas on värsked liikusmuudatused enamuses olemas, ühesuunalisi osatakse jälgida, leitakse üsna sarnaselt Google´iga lühem teekond.

Google Mapsil on siiski mõned eelised endiselt. Hääl on näiteks väga vali, seda kuuleb mühisevas-kohisevas autos väga hästi. Telenav on vaikne.

Kaart on mõlemil Tallinna osas täpne, ehkki Openstreetmap tundub olevat kohati hea abimees ka väljaspool linnu, sest isegi punktiiriga jalgrajad on peal paljudes metsades, kus Google´il pole. Kuid Google kaardistab täpselt ka siseõuesid ja kõnniteid, samuti kasutab Waze´i ostu järel oma kaartidel edukalt ära ja kuvab selle rakenduse pakutavat infot liiklusummikute kohta, mille info saabub otseajas otse liikluses olevatelt Androidi-telefonidelt.

Google juhatab Lasnamäel Paljassaarde 17 minutiga, Telenav 18 minutiga. Vahe on väikeses jõnksus kesklinnas.

Iseenesest tundub Google igas asjas natukene parem. Vaatame ka üle ühe läbi-Eesti reisi Tallinnast Räpinasse:

Siin on vahe juba 11 km, Google´i lühema teekonna kasuks. Kuid pilt Eesti väikeasulast on mõlemil selline:

Tundub, et Google´il (parempoolsetel ekraanipiltidel) on mõni tee rohkem peal (sealhulgas lossipargi jalgteed ja pargid asulas).

Mis siis teha, kas Telenav pole konkurentsivõimeline?

Eestis ilmselt sobibki Google´i peale jääda, kui andmeside käepärast. Kui aga kasutada offline-kaarte, siis tasuks kulutada see üks euro, et saada Telenavi offline-kaardid üle maailma. Google´il saab ka kümnemiiliste ruutudena kaarte nutiseadmesse salvestada, aga pikema teekonnaga on see ebamugav.

Igaüks võib navigeerimise kvaliteeti võrrelda nende kahe rakenduse vahel siit ja omad järeldused teha:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.