Kauamängiv rõngaskell

Jätkame nutikellamaratoni MyKronoze ZeCircle´i kellaga, mis välimuselt on natuke naiselikum kui need eelmised, mis sobisid sama hästi nii meestele kui naistele. Kuid eks ka see elegantne kell sobib välimuselt peaaegukõigile. Valida saab kaheksa randmerihma värvi vahel ja kohe ei pea lõplikult otsustama – rihmasid saab hiljem eraldi vahetada.

ZeCircle on väga õhuke, peene kummise rihmaga ja kui kella numbreid ei vaata, üleni musta kumera ekraaniga. Laadimiseks kasutatakse “dokki”, mis kinnitub magnetiga kella alumise külje vastu. Laaditakse USB-st.

Välimus on hea, kuid kas ka sisu? ZeCircle paistab tehniliste näitajate järgi olevat üks lihtsamatest selle tootja kelladest. Hindki jääb alla 60 euro. Lihtne, kuid stiilne kell ühendub nutitelefoniga üle Bluetoothi ja seadmete ühendamine käib ilma erilise vaevata, kui mobiili on installitud ZeCircle´i rakendus. See on saadaval nii Androidile, IOS-ile kui Windows Phone´ile.

Kella juhtimine käib sihverplaadi alumisel osal viibeldes või toksides. OLED-ekraan ja ülemine pool pole puutetundlikud. Kuid päikese käes õues on numbrinäit hästi loetav.

Alustame Windows Phone´ist.

Selle platvormi kasutajad peavad leppima ZeCircle´iga kui tavalise trennikellaga, mis muidugi näitab ka aega. Ümmarguse kellasihverplaadi keskel on väike ühevärviline OLED-ekraan, mis näitab aega, samme, kilomeetreid, kaloreid. Windowsi jaoks on see ka üsna kõik. Andmed sünkroniseeritakse moblasse, kuigi sellele väga kindel ei saa iga kord olla, sest kellast tirib mobiil andmed ära üsna juhuslikult. Kindlamalt saab numbrid ette, kui vahepeal Bluetooth lahti ühendada ja siis jälle kokku. Aga see on tüütu.

Päeva jooksul liigutatu kella ja nutitelefoni nägemuses on järgmine.

  • Kell: 16 376 sammu, 11,82 km, 648 kilokalorit.
  • Telefon (Fitbit-i äpp, Windows Phone´i platvormi kaudu saadud telefoni enda liikumis-info): 14 464 sammu, 10,5 km, 2212 kilokalorit.

Erinevus küll on, eriti kilokalorites, mida kell ja telefon arvutavad ilmselt erinevalt, kuid kella natuke suurem sammude arv on ettearvatav. Käsi liigub ikkagi päevas rohkem kui taskus olev telefon, kasvõi neil hetkedel, kui arvutis midagi kirjutada ja käsi hüpleb klaviatuuril, telefon aga lebab samal ajal laual.

Uneträkkimist sai ka proovida, kuid öö jooksul midagi ei registreeritud, uneaeg jäi mobiilirakenduses nulli.

Kui Windows Phone´iga jäävad kella funktsioonid napiks, siis proovime ka Androidi.

Kõigepealt unetest. Kell näitas hommikul 7 tundi ja 33 minutit uneaega. Kerget und oli kolm tundi 28 minutit, sügavat und 4 tundi 4 minutit. Magamajäämise aeg oli (rekordilised) kolm minutit. Selle vajaliku statistika saab salvestada oma mobiili päevade kaupa.

Ka Fitnessi osa ehk kõndimise pikkus, sammude arv ja kulutatud kalorid sünkroniseeruvad Androidiga hoopis paremini. Jooksmist siiski eraldi ei arvestata. Lisaks oskab kell näidata ekraanil alarme, kui tuleb kalendrimeeldetuletus, SMS, e-kiri, Facebooki/Twitteri teade või kui telefon ja kell lähevad üksteisest liiga kaugele.

Sisse helistades skrollib kella ekraanil sissehelistaja nimi. Mõnikord skrollib vaid telefoninumber, kui kell nime telefonilt kätte ei saa. Vastata tuleb siiski telefonilt, sest see odav kell kõnesid vastu ei võta ja muid trikke ei tee peale teate näitamise. Ka kalendriteated ja SMS-id tulevad ekraanile vaid vastava ikooni ja teadete arvuga. Sisu peab vaatama telefonist. Eemalolekualarm ehk teade selle kohta, et telefon ja kell on üksteisest liiga kaugel, rakendub juba 4-5 meetri kauguselt.

55 mAh aku on vastavalt üliõhukese kella suurusele imepisike, kuid kellal pole ka palju asju, mis seda väikest akut kiiresti tühjendaks. Ekraan on väike ja ühevärviline ning näitab pilti vaid siis, kui vaja; Bluetooth kasutab madala enregiatarbega standardit ja muid raadioühendusi pole. Taustal loendatakse vaid samme ja liikumist. Seega oli 24 tunni möödudes akut kulutatud vaid veidi rohkem kui kümnendik ja indikaator näitas allesjäänud mahuks 85%. Tundub uskumatu, aga nii see on. Sel juhul võib seda lihtsat nutikella kanda ligi nädala. Ametlikult lubatakse, et viis päeva. Kui tõesti nii on, siis võib seda pidada üheks haruldaseks juhtumiks, mil tehnilistes andmetes välja lubatud aku tööiga ongi umbes sama, kui tegelik.

Mida öelda kokkuvõtteks?

Kui Windows Phone´iga testides tundus, et ega selle kellaga eriti miskit peale hakata polegi, siis Androidiga oli lootust ja lõpuks võib öelda, et ZeCircle on üsna normaalne nutikell, mida kanda nädala ilma laadimata ning lisaks on siin näha ka head Šveitsi kelladisaini. Kell on õhuke ja stiilne, lihtne kasutada (sest menüüsid ju praktiliselt pole, viiple ainult erinevate näitude vahel) ning sobib nii harrastus-kaalujälgijale kui unehäirete väljaravijale või lihtsalt kontori-inimesele, kes tahab jälgida oma füüsilist aktiivsust ja sellest järeldusi teha. Kahjuks IOS-is testida ei saanud, aga Androidis tundub kell töötavat just nii, nagu juhendis lubatud. Ja veel üks boonus: kell on veekindel (sest nuppe ja muid avausi ju pole), vastab IP67 standarditele. Kuid Windows Phone´i omanikele on see kell aga arvatavasti asjatu kulutus.

 

TEHNILISED ANDMED
Nutikell MyKronoz ZeCircle

Hind: 59 eurot (Palmtek)

Ekraan: pool puuteekraani, OLED, 64x32 pikslit
Bluetooth: 4.0 BLE
Sensorid: kolmeteljeline güroskoop-kiirendusandur
Aku: kuni 5 päeva, Li-ion, 55 mAh
Töötemperatuur: -20 °C kuni +40 °C
Ühilduvus: IOS 7+; ANDROID 4.3+; WINDOWS PHONE 8.1
Mõõtmed: 254 x 34 x 10 mm
Kaal: 20 grammi

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.