fbpx Asus tegi maailma kõige õhema tahvel-sülearvuti Zenbook Flip S | AM.ee

Asus tegi maailma kõige õhema tahvel-sülearvuti Zenbook Flip S

Kohe algab taipeis Aasia oluline tehnoloogiaüritus: Computex Taipei. Seal tulevad esitlusele selle aasta teise poole hitid idapoolsetelt tootjatelt. Asus esitleski päev enne messi oma maailma kõige õhemat tahvel-sülearvutit Zenbook Flip S.

Tahvel-sülearvuti tähendab seda, et ekraan on käänatav tagurpidi ja siis muutub süler puutetundlikuks tahvliks. Selliseid konstruktsioone tuleb tavaliselt rohke  tugevdada ja nii ongi tahvel-sülerid olnud veidi paksemad kui ultrabookid - üliõhukesed sülearvutid. Nüüd aga on jõutud ka nendega sentimeetri piirile - Zenbook Flip S on vaid 10,9 mm paks.

Siiski suudab üliõhuke süler vastu pidada tootja sõnul kuni 20 000 hingede tagurpidikeeramist, mis on ühe keskmise arvutikasutaja jaoks piisav vähemalt viieks aastaks ehk katab keskmise masina tööea. Kuldsed ääred on Asuse uus disainielement, mis lisab seadmele luksuslikkust.

Zenbook Flip S-i hiireplaadil on üks uutmoodi kandiline lohuke paremal ülal. See on ka teistel uutel mudelitel, mis Computexil välja tulevad - tegemist on puuteplaati integreeritud sõrmejäljelugejaga. Ekraan on 4K resolutsiooniga, toetb puutetundlikku Windows Ink´i uues Windows 10-s ja laadija käib nüüd trendikalt USB-C pessa. Arvutil on kaks USB-C pesa ja ega rohkem eriti polegi (peale kõrvaklapipesa). USB-C sobib nii laadimiseks kui andmevahetuseks.

1,1 kg kaaluv tahvel-sülearvuti maksab 1100 dollarit (Eestis mõnedel andmetel tuleb müügile 1500-eurone 256 GB SSD mudel) ja on varustatud uusima Intel i7 protsessoriga (Eestis i5). Aku kestab üle 11 tunni. 

Asus Zenbook Flip S.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.