fbpx Kas maailma stiilseimad kõrvaklapid? Batband saadab helid otse sinu pähe | AM.ee

Kas maailma stiilseimad kõrvaklapid? Batband saadab helid otse sinu pähe

Studio Banana Things on valmis saanud uue asja. Oot, kuskilt on see nimi ju tuttav? Muidugi, see stuudio on leiutanud maailma kõige veidraimate reisiasjade edetabelites kõrgeid kohti võitnud magamispadja Ostrich Pillow. Et oma veidruse-imidžit natukenegi pehmendada, on Studio Banana Things eelmisele hitt-tootele vastukaaluks loonud stiilsed kõrvaklapid, mis ei kata kõrvu ega poe kõrvaauku. Batband suunab helid otse pähe.

Ah et kuidas? Tegelikult pole siin midagi väga uut. Ka kurtidele on valmistatud selliseid seadmeid, mis pealuud võngutades aitavad kuulda sisekõrvaga ka neil, kes tavalist kuulmismeelt kasutada ei saa.

Studio Banana Things on otse luusse lõikavat muusikat edastades tehnoloogiat veidi täiustanud ja disaini muidugi ka, lausa oluliselt. Nimelt võngutavad pealuud kaks elementi kõrva kohal ning kolmas kuklapiirkonnas. Selline süsteem tagab selgema ja loomulikuma heli.

Hi-Fi entusiastide jaoks kõlab peaaegu normaalselt ka kõrvaklappide sagedusdiapasoon: 300-19000 hertsi. Disainerid väidavad, et heli on puhas ja loomulik ning laboritingimustes on nad saavutanud ka kuuldavuse allpool 100 hertsi.

"Luuvõngutajal" on mitmeid eeliseid tavakõrvaklappide ees. Üks neist on nn topeltkuulmise andmine: mõlemad kõrvad jäävad vabaks ja inimene võib kuulda kõike enda ümber. Kuid lisaks mängib sisekõrvas ka muusika või saab kõnesid vastu võtta - seda ei kuule ümbritsevatest inimestest mitte keegi! Pealtkuulamine on praktiliselt võimatu.

Seadme juhtimine käib puutetundlikul alal viipekäsklusi jagades. Sisseehitatud mikrofoni ja Bluetoothiga saab Batbandi kasutada käed-vabad seadmena.

Batbandi kasutusalad:

  • Kõnede vastuvõtmine käigupealt - tänaval, autos, ühistranspordis
  • Skype´i kõnede pidamine mugavalt arvuti taga või mobiiliga
  • Hääljuhtimisega navigatsiooni kasutamine
  • Arvutimängude mängimine
  • Sporti tehes muusika kuulamine
  • Tehisreaalsuse seadmetega kasutamine

Ilmselgelt näeb see peavarustus soliidsem välja kui Studio Banana Thingsi eelmine hitt:

Kuid kas ka praktiline? Eks seda ole varsti näha. See aeg saabub aprillis 2016, kui loodetakse seade müügile paisata. Eks muusika kuulamine läbi pealuu on ikka tunduvalt inimsõbralikum kui ajju istutatud kiip, mis hääli edastab.

Batband on arvuti või mobiiliga ühendatav Bluetoothi kaudu, pakub akudelt 8 tundi kõneaega ja 6 tundi muusikamängimist, on varustatud microUSB-ga ega vaja tarkvarauuendusi.

Tänaseks on Kickstarteri kampaania läbi, raha koos ja detsembris võib tootmine alata. Esimesed saavad oma "luuvõngutaja" kätte juba aprillis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.