fbpx (TÄIENDATUD) Nüüd siis ka Amazon ja teisedki loobuvad koroonaviiruse kartuses Mobile World Congressil osalemast | AM.ee

(TÄIENDATUD) Nüüd siis ka Amazon ja teisedki loobuvad koroonaviiruse kartuses Mobile World Congressil osalemast

Veebruari lõpus Barcelonas toimuv iga-aastane Mobile World Congress võib tulla oluliselt vaiksem kui mullu, sest mitmed suured tegijad on teatanud koroonaviiruse tõttu üritusel mitteosalemisest. Viimane suur tegija on Amazon, kes Barcelonasse ei lähe.

Varem teatas ZTE, et jätab pressikonverentsi ära, sest Hiinast ei saa vajalikud inimesed kohale, kuid siiski osaleb kongressil vähendatud koosseisus ja rohkem Euroopa personaliga. Sama teeb ka Huawei - kasutab ära rohkem kohapealse kontinendi töötajaid.

Ettevaatusabinõuna teatas kohalemineku tühistamisest Lõuna-Korea tootja LG Electronics.

Amazon andis sellest aga teada eile. Ligi saja tuhande osalejaga suursündmusele jäetakse minemata koroonaviiruse pärast. 

Vaid mõni päev varem, 7. veebruaril ütles Ericsson oma pressiteates, et ei osale sel aastal MWC-l. Press, kliendid ja aktsiaomanikud saavad uutest toodetest teada regionaalsetel "Ericsson Unboxed" üritustel.

Esimese USA firmana ei osale üritusel Nvidia, kes ei saada Barcelonasse oma esindajaid ja teatas sellest juba enne Amazoni. AI, 5G ja iRAN-i lahendused jäävad messikülastajatel kohapeal nägemata. 

Ürituse korraldaja GSMA on teinud avalduse seoses koroonaviirusega, kus lubab kasutusele võtta tõhusamad abinõud viiruse leviku tõkestamiseks ja kehtestab täiendavad sanitaarnõuded. Näiteks ei tohi kongressile tulla Hiinast Hubei provintsist, mujalt Hiinast tulles aga peab olema vähemalt 14 päeva sealt riigist eemal karantiinis. Kohapeal tehakse kehatemperatuuri kontrolli ja võetakse allkiri, milles peavad osalejad kinnitama, et nad pole teadaolevalt olnud kontaktis viirusekandjatega. Kätt soovitatakse mitte suruda ning iga esinejaga vahetatakse mikrofoni.

Huawei hoiab kõiki Hiinast saabujaid enne üritust 14 päeva karantiinis ehk siis kohe peaksidki nad juba kuskil oma aega ootama hakkama. Kus täpselt, pole teada, sest Barcelona hotelle pole informeeritud mõne majutusasutuse viirusekarantiini tsooniks muutmisest.

Xiaomi ei kutsu Barcelonasse ühtki Hiina pressi esindajat ning osaleb ka ise vähendatud koosseisus, aga esitlusi lausa ära ei jäta. Samsung osaleb, aga samuti vähendatud personaliga ning lubab näidata kõike, mida plaanitud. Hiina mobiilitootja Oppo samuti osaleb, kuid kasutab pidevat desinfitseerimist ja töötajate tervise jooksvat kontrolli.

TÄIENDATUD:

Avafoto: Ivan Radic / Flickr

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.