fbpx Levira toodab spordiülekannete telepilti tehisintellekti abil | AM.ee

Levira toodab spordiülekannete telepilti tehisintellekti abil

Digiteenuste ettevõte Levira alustas koostööd Hollandi startup’iga Uscoutfor, et toota spordiülekannete pilti tehisintellekti abil. Uue tehnoloogia abil toimub filmimine inimese sekkumiseta ning produtsendi rollis on tehisintellekt, mis kaameraid suunab ning ülekannet toodab.

„Tehisintellekti kasutamine aitab Leviral viia spordiülekannete tootmise täiesti uuele tasemele. Tulenevalt lahenduse paindlikkusest ja kuluefektiivsusest näeme uuel teenusel suurt potentsiaali ning automaatne lahendus aitab tuua spordisõbra elutuppa ka need spordivõistlused, millest seni on ülekande tootmine olnud liiga kulukas,’’ selgitas Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

Näiteks spordiülekannete puhul jälgib tehisintellekt palli ja mängijate liikumist ning valib automaatselt välja põnevamad kordused, mida spordisõber näha tahab.

Uue lahenduse on välja töötanud Hollandi startup ettevõte Uscoutfor. Arendustöö toimus koostöös kohalike andmeteadlastega. Tegemist on Levira ja Hollandi ettevõte poolt arendatava riist- ja tarkvaral põhineva lahendusega. Arvuti valib kaadrid, mida töödeldakse ja saadetakse videoedastuse platvormile ja rakendustesse.

Lisaks tavapärasele ülekande tootmisele loob tehisintellektil põhineva tehnoloogia kasutuselevõtt mitmeid teisi huvitavaid võimalusi. Näiteks on võimalik jälgida meeskondi treenimas, teha võistlusmängude või hoopis treeningute videoanalüüsi ja mis kõige tähtsam – tuua vaatajateni ka need spordivõistlused, mida siiani suurte ülekandekulude tõttu edastada ei saanud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.