Tallinnas esitleti esimest kinoformaadis Philipsi telerit

Täna näidati kohviku Kultus hämaras lounge´is maailma esimest kinoformaadis 21:9 suhtega televiisorit. Tegemist on n.ö "tavalise" taustvalgustusega LCD-teleriga, sest Philipsi Eesti esindaja Argo teetlausi sõnul pole nii suurtele paneelidele veel LED-taustavalgustust suudetud tekitada. Küll aga võivad sellised kinoformaadis telerid tulla näiteks kevadel.

21:9 formaadi 56-tollise diagonaaliga teler sobib suuremasse ruumi, näiteks eramaja kinotuppa ja on mõeldud just HD kvaliteedis filmide vaatamiseks, mis ongi just sellise ekraanisuhtega. Nii ei jää üles ja alla musti äär, mis tekivad "tavliste" LCD teleritega.

Kõige parem ongi selle suhtega ekraanil vaadata filme näiteks Blu-Ray mängijast, kuid saab ka tavalisi teleprogramme vaadata. Kuna ekraan on ülilaia ekraaniga, siis pilti ei venitada üle ekraan, nagu tavalsied LCD telerid teevad, mis pole 4:3 suhtega, vaid jäetakse kahele poole äärde mustad ribad. 21:9 formaadis teler on nagu teisedki Philipsi kallima otsa LCD televiisorid varsutatud nii MPEG2 kui MPEG4 digi-TV vastuvõtjaga ning lisaks toetavad ka Eesti kaabel-TVs kasutatavaid digiformaate, nõudes sel juhul natuke ümberseadistamist. Juhendist paberil on loobutud metsade säilitamise huvides ning kasutusjuhend on vaid televiisori sees menüüdena.

Teleri südameks on Philipsi 2009 „Perfect Pixel“ HD-protsessor, mis on suuteline töötlema 500 miljonit pikslit (2 250 triljonit värvitooni) sekundis. Philips Cinema 21:9 suutlikkus on kuvada täis-HD lahutusel 2560x1080 kuni 8,3 miljonit pikslit. 200 MHz Clear LCD tehnoloogiale lisaks on kasutusel ka Philipsi erilahendus - Ambilight Spectra 3 tehnoloogia ehk lisa-LED-valgustustus ekraani üla- ja alaosas.

Teler sai EITSA auhinna "European HT Innovation 2009/2010 Award" ning jõuab Eestis müügile sel kuul. Hinnaks pakutakse tulevat 50 000 kuni 65 000 krooni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.