Sülearvutid võivad peagi minna samuti vaid USB C toitele - uus 240 W standard sai kinnitatud

Hiljuti tegi Euroopa Komisjon ettepaneku kehtestada mobiililaadijatele ühtne USB C ja juhtmevaba laadimise standard, kuid ka sülearvutite laadijad võivad hakata peagi ühtlustuma, ehkki ilma välise surveta. Nimelt täiendati USB C uut standardit USB Type-C Cable and Connector Specification Revision 2.1 selliselt, et see suudab tagada kuni 240 W toite. Sellise võimsusega saaks ära toita ka mängurisülearvutid, seega sobiks uus USB C oma olemuselt kõigi sülearvutite laadimiseks.

Varem oli USB C standardis maksimaalseks võimsuseks märgitud 100 W, mis ultrabookide ja väiksemate arvutite jaoks on täiesti piisav, kuid mänguriarvutid võisid sellest piirist välja jääda. USB Type-C Cable and Connector Specification Revision 2.1 uuendus on näha siit ja sealt võib lugeda, et USB Type C kaablid peavad taluma 50 V ja 5 A. See teeb lihtsa matemaatilise tehtega 250 W. 240 W on ilmselt antud väikese varuga.

Eelmine versioon USB Type-C standardist ehk rahvakeeli USB C-st lubas 20 V / 5 A, mis andis välja kuni 100 W.

Uus standard ei toeta praeguseid USB kaableid, sest ilmselgelt ei vea need nii suurt võimsust välja. Mitmekordistunud pinge seab kaablitele omad nõuded ja ka USB ühendused peavad olema ohutud täiendava koormuse jaoks. 

Seega - ei saa me jälle kaablite vahetuseta. Aga uus sülearvuti, mis kunagi müüki tuleb, on juba ilmselt varustatud vaid ühe laadimispesaga, millesse sobib standardlaadija - USB C laadija. Sellega saab, muide, ka mobiile laadida.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.