Pebble Keys 2: trükimasina moodi moodne klaviatuur Macile koos kiire hiirega

Logitech on jälle valmis saanud ühe hea komplekti lauale, seekord Macile ja muudele Apple´i nutiseadmetele. Klaviatuur sarnaneb retrole kirjutusmasina või arvutiterminali klahvistikule, hiir on mänguasjalikult väike.

Kuid vaatamata kerglasele välimusele on mõlemad täiesti üllatustevabalt Logitechile omase kiiruse ja kvaliteediga. Kui miskit üldse ette heita, siis liiga mänguasjalikku plastmassist välimust: tundub, nagu olekski tegemist mingi odava mänguvidinate komplektiga. 

Kuid nii see muidugi pole. Komplekti kuuluvad Pebble Keys 2 K380s ja Pebble Mouse 2 M350s. Mõlemad on piisavalt kerged ja pisikesed, et igale poole näiteks oma iPadiga kaasa võtta ja tööd teha või koolitükke valmis saada.

Karp

Karbist välja võttes on näha, et keskkonnale on palju tähelepanu pööratud. Kogu pakend ja sisu on kõik paberi ja papi laadsest materjalist, ühtki kilekotti pole ning ilmselt saab selle kraami kõik taaskasutusse võtta.

Klaviatuur ja hiir ise aga on üleni plastmassise välimusega, ei mingit metalli ega puitu ega muid materjale. 

Kuid välimusest ei maksa end petta lasta. See plastik on ka kõik nimelt taaskasutatud. Näeb selle kohta aga üsna hea välja, pole sees erivärvilisi graanuleid, nagu tavaliselt ning pind on meeldivalt sametine. Hallil komplektil on olnud kasutuses üle poole taaskasutatud plastist, valgel komplektil veidi alla poole.

pakend

Nii nagu paljudel muudel Logitechi seadmetel, nii on ka hiirel ja klaviatuuril võimalus ühendada kuni kolme seadmega. Ehkki klaver ja hiir on mõeldud Macile, ei keela keegi neid ka oma PC ja Androidiga seadme taga kasutada, töötavad küll, kuigi klahvid on Apple´i erinuppudega. Klaviatuuril on kolm erivärvilist lisanuppu kolme seadme vahel vahetamiseks, hiirel asuvb kõhu all üks nupp, mida korduvalt vajutades saab vahetada aktiivset seadet, mida juhtida.

Ühendada saab mõlemaid nutiseadmetega kas Bluetoothi kaudu või Logi Bolti USB adapteriga juhtmevabalt. Kuna tegemist on odavama otsa komplektiga, siis hinna kokkuhoiuks pole adapterit kaasas. 

Klahvid töötavad väga vaikselt, lausa ülivaikselt. Nendega saab klõbistada nii öises ühikatoas, kui teised magavad või raamatukogus vaikses lugemissaalis. Hiireklõpsud on ka pea kuuldamatud.

klahvid

Hiirel on vaid kolm nuppu (vasak, parem, rullik) klaviatuuril aga neliteist funktsiooni- või lisanuppu. Nende seas leidub emotikonide, muusika juhtimise, videokonverentsi alustamise ja ekraaniheleduse sättimise nuppe. Taustvalgustust kompaktsel klaviatuuril pole.

Nuppe saab seadistada Logi Optionsi äpist, aga seda polegi niiväga vaja, kui muid seadistusi ei taha teha.

Veider on see, et klaviatuur ja hiir kasutavad eri tüüpi patareisid. varuks peab olema kas kaks AAA tüüpi akut (klaviatuuri jaoks) või üks AA tüüpi (hiire jaoks. Õnneks kestavad need aastaid ja eriti tihti asendada pole vaja. Klaviatuur toitub neist 36 kuud, hiir 24 kuud. Reisiseadmetena kasutades saab mõlemad lülitist sisse-välja lülitada.

hiir

Hiir on üllatavalt kiire ja täpne. Selle pealmist magnetiga kinni hoidvat kaant saab eemaldada ning selle all asuvad patarei ja USB adapteri (tühi) pesa.

Kokkuvõttes on seega tegemist taas hea (ja stiilse) Logitechi komplektiga, mis sobib hästi liikuvale inimesele ja näiteks igapäevasele iPadi kasutajale. Vahetevahel saab klaviatuuri-hiire ka oma Maci või isegi PC külge ühendada. 

PLUSSID

  • vaikne klahvistik
  • kauakestev patareidelt töötades
  • ühendatav kuni kolme seadmega

MIINUSED

  • laadimise asemel tuleb akusid vahetada
  • akud on hiirel ja klaviatuuril eri tüüpi

TEHNILISED ANDMED

Klaviatuuri-hiire komplekt Logitech Pebble 2 Combo for Mac

Hind: ca 75 eurot

Ühendus: Bluetooth või juhtmevabalt Logitechi USB adapteriga Logi Bolt. Ühendatav kuni kolme seadmega (nii hiir kui klaviatuur)

Seadistatavad nupud: hiire keskmine rullikunupp ja 10 Fn klahvi tarkvaraga Logi Options+ (MacOSile või Windowsile)

Nupud: vaikse klõpsuga, madala profiiliga

Hiire sensor: 400-4000 dpi, nominaalne 1000 dpi

Akutoide: klaviatuuril 2 x AAA patareid (Alkaline, 36 kuud), sisse-välja lülitamise nupuga, hiirel üks AA patarei (Alkaline, 24 kuud) sisse-välja lülitamise nupuga

Taaskasutus: grafiitvärvi mudelil Pebble Keys 2 K380s 64% taaskasutatud plasti; Pebble Mouse 2 M350s 76% taaskasutatud plasti; Tvalge-roosa komplektiga Pebble Keys 2 K380s 49% ning Pebble Mouse 2 M350s 58% taaskasutatud plasti. Sertifitseeritud süsinikuneutraalne toode.

Ühilduvus: 

Windows 10, 11; macOS 11; Linux (ilma Logi Options+ toeta); ChromeOS (ilma Logi Options+ toeta)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.